Fern 3407233 1920

Oblíbené kapradiny ozvláštní temnější interiér, přitom nemají vysoké nároky na pěstování

Domácí kapradina je jednou z nejoblíbenějších rostlin hlavně v Polsku. Dokonce se dá říci, že jsou mistry v pěstování tohoto druhu rostlin. Kapradiny milují z několika důvodů. Interiéru dodají exotickou atmosféru a zároveň nejsou příliš náročné na pěstování. Je ale potřeba dodržet několik zásadních opatření.

Stinná místa a vysoká vlhkost vzduchu

Kapradiny by neměly být pěstované v blízkosti radiátorů, podklad udržujte vlhký a listy je třeba občas pokropit měkkou vodou. Péče o ně není náročná a krásně ozdobí byt nebo dům.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vybraný květináč podpoří orchidej v růstu a tvorbě květů
Zdroj obrázku: Pixabay

V přírodě kapradiny najdete na vlhkých místech a takové podmínky mají rády také v domácím prostředí. Většina druhů pokojových kapradin vyžaduje teplotu mezi 18 až 24 stupni. Záleží také na kvalitě a složení substrátu, ve kterém budou rostliny žít. Použijte lehký rašelinový substrát, který bude vylepšený pískem, kompostem nebo hrstí zeminy. Kapradinám škodí zasolený substrát a bílá plíseň. 

Mají se zalévat hojně, nebo jim stačí málo vody?

Velmi záleží na kvalitě vody, kterou jim budete dodávat. Musí to být voda dešťová nebo dobře převařená o pokojové teplotě. Pokud použijete i jen jednou tvrdou vodu, můžete rostlinu zničit. Kořenový bal nejdříve nechte vyschnout, mírně zalévejte každý den podle teploty. Jednou za 14 dní přidejte hnojivo na zelené rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus stěhování nesnese. Při správných podmínkách pokvete mnohem déle
Zdroj obrázku: Pixabay

Kapradiny mají rády rosení listů. Voda i v tomto případě musí mít pokojovou teplotu a být měkká. Jak kapradiny připravit na zimu? Nesvědčí jim suchý vzduch a vysoká teplota. Kapradiny tak na zimu přesuňte na chladnější místo, například na chodbu. Zálivku přizpůsobte novým podmínkám. Zalévejte jen tolik, aby nebyl substrát suchý. Kapradiny jsou velmi oblíbené pro svou nenáročnost, a i když to jsou jen zelené rostliny, v místnosti budou hned vidět a vytvoří příjemnou atmosféru. 

Přidat na Seznam.cz