Peppermint Garden Family House

Oblíbené balkonové rostliny udrží komáry i mouchy daleko

Mezi mnoha populárními terasovými rostlinami je několik druhů, které působí na mouchy a komáry jako přirozený odpuzující prostředek. Pokud tedy plánujete zasadit na terasu květiny, zkuste se zaměřit na tyto druhy, které jsou nejen pěkné, ale zároveň i užitečné.

Děsí mouchy

Na jaře a v létě se létání much do domovů stává skutečnou nepříjemností. Naštěstí kromě chemických přípravků nebo pastí existují způsoby, které je nejen odeženou, ale také přinesou další výhody. Mluvíme o rostlinách, které jsou velkou výzdobou balkonů nebo teras a které mouchy a komáři nenávidí. Stačí je zasadit na terasu či balkon a bzučící hmyz už nebude rušit.

Mohlo by vás zajímat:  Bazalka nesmí chybět v žádné kuchyni. Těšte se z vlastní sklizně po celé léto

Mezi nejoblíbenější rostliny odpuzující hmyz patří typicky dekorativní květiny, ale také aromatické byliny. Rostliny, jejichž éterické oleje dráždí mouchy a další hmyz, jsou například pelargonie, levandule, dále působí účinně vůně kadidla a bylinky, jako například bazalka a rozmarýn.

Zdroj obrázku: Freepik

Voňavá levandule

Levandule je půvabná a aromatická rostlina. Bude vhodná na balkon i terasu. Intenzivní vůně levandule způsobuje, že komáři a mouchy se okolním místům vyhýbají. Upozorňujeme, že má ráda tichá, teplá a slunečná místa – jižní balkon jí sedne nejlépe. Kromě toho sušené levandulové květy odpuzují další nepříjemný hmyz včetně můr.

Mohlo by vás zajímat:  Správní zahrádkáři ani v lednu nezahálí. Již nyní můžeme sázet oblíbené květiny

Máta se může pěstovat kdekoli, v interiéru, na balkoně nebo v záhoně. Produkuje velké množství éterických olejů, které účinně odpuzují komáry a mouchy. Kromě toho se máta snadno pěstuje, má mnoho zdravotních účinků a pomáhá léčit trávicí problémy. Pelargonie jsou jednou z nejoblíbenějších rostlin na balkony a terasy. Nejenže vypadají krásně, jejich vůně má odstrašující účinek na mouchy a komáry. Tyto rostliny by se měly vysadit do úrodné půdy a umístit na slunné místo.

Zdroj: https://www.houzz.in/magazine/5-mosquito-repelling-plants-for-your-balcony-stsetivw-vs~102188348
Přidat na Seznam.cz