Stack Cinnamon

Oblíbená skořice provoní domov nejen o Vánocích. Postará se o zdraví pokožky i rostlin

Chuť a vůni skořice si většina lidí spojuje s pečeným perníkem, ale je součástí též dalších sladkých pokrmů nebo dezertů. Krásně provoní jídlo a dodá mu pověstný šmrnc. Ale to rozhodně není všechno. Skořice je též prostředkem lidového léčitelství, protože má protizánětlivé a antibakteriální účinky, současně umí stimulovat obranyschopnost těla. Výhody tohoto jedinečného koření tím rozhodně nekončí, může se používat i při léčivých pleťových kúrách, v domácnosti nebo na zahradě. Jaké jsou možnosti využití skořice?

Pro krásnou pokožku

Celulitida? Skořice s ní snadno zatočí. Na takzvanou pomerančovou kůži totiž platí hřejivý peeling, který se připravuje ze dvou lžiček mleté skořice, které se smíchají se dvěma lžícemi mleté kávy. Přisype se lžíce třtinového cukru a vymíchá se hustá pasta, která se aplikuje na pokožku a roztírá krouživými pohyby. Poté se místa omyjí vodou, pokožka je po peelingu krásně vyhlazená. Skořice je lékem též na akné, kdy se smíchá med se skořicí v poměru 3 : 1 a maska se nanese na pokožku obličeje krouživými pohyby, po 20 minutách se smyje.

Mohlo by vás zajímat:  Nápady na podzimní zahradní projekty, které jsou snadno dostupné
Zdroj obrázku: Freepik

Skořicí proti plísni u hrnkových rostlin

Pěstování rostlin v květníku je radost, ale čas od času potřebují intenzivní péči, protože se na povrchu zeminy objeví bílá nebo našedlá vrstva. Jedná se o plíseň, která je hrozbou pro rostliny, ale také pro alergiky v domácnosti. Zemina se musí zcela vyměnit nebo lze použít trik se skořicí. Povrch substrátu se posype skořicí, nato se promísí vrchní vrstva s tímto kořením a je po problému. A jak zamezit infekci u zlomených větviček rostlin? Stačí dané poškození posypat skořicí a rána se zacelí bez pronikání patogenů.

Mohlo by vás zajímat:  Vezměte jedlou sodu na zahradu. Zbaví vás problémů a potěší rostliny

Proti mravencům nejen na zahradě

Mít mravence v komoře nebo ve spíži? Opětovně je dobré sáhnout po skořici, která zamezí pronikání těchto nevítaných hostů do domácnosti. Místa, kudy vedou jejich cestičky, se posypou skořicí. A silice skořice nefungují jen na mravence, ale také na komáry. Do místnosti, na parapety nebo ke dveřím se mohou nastražit misky s vodou, do které se přimíchá lžíce mleté skořice, tento hmyz se pak vyhne interiéru obloukem.

Zdroj: https://www.cookist.com/7-ways-to-use-cinnamon-that-you-probably-didnt-know-of/
Přidat na Seznam.cz