Plantago Major Greater Plantain Tree Nature Surface

Přestat s kouřením dokáže jen malé procento lidí. Boj s cigaretami podpoří známá bylinka

Kouření je ošklivý zlozvyk, který stojí hodně peněz a zdraví. Z těchto důvodů se mnoho lidí snaží přestat kouřit. Existuje samozřejmě mnoho žvýkaček a náplastí, které slibují zázračné výsledky, ale většinou vůbec nefungují. Důležitá je pevná vůle a malá pomoc v podobě jitrocele obecného. Obvykle ho vidíme jako plevel, ale ve skutečnosti má blahodárné účinky na naše tělo. Navíc může pomoci s odvykáním od cigaret. Jak na to?

Proč je jitrocel cenný pro naše zdraví?

Jitrocel roste téměř všude. Najít ho můžete na loukách i v příkopech. Dosahuje obvykle výšky 40 až 60 centimetrů a sklízet byste měli hlavně tmavě zelené, široké listy. V nich se skrývá největší množství látek, pro které jitrocel používáme. Mnoho lidí zná jeho blahodárné vlastnosti, ale jen málokdo si uvědomuje, že ho může použít také při odvykání na nikotin.

Mohlo by vás zajímat:  Komáři dokážou zkazit letní večer i pobyt v přírodě. Zbavit se jich přitom nemusí být těžké

V lidovém léčitelství se jitrocel obecný používá po desítky let. Jeho nejčastější využití bylo na rány, škrábance nebo vředy. Dokáže efektivně zmírnit bolest a urychlit proces hojení. Kromě toho má ale úžasný efekt na trávicí a dýchací systém, takže ho můžete skvěle využít také při nachlazení nebo trávicích potížích. A v neposlední řadě ho ocení všichni kuřáci, kteří se snaží zbavit tohoto zlozvyku.

Zdroj obrázku: Freepik

Přestaňte kouřit s jitrocelem obecným

Jitrocel je účinný pro odvod toxinů z těla. Díky tomu posílí nejen imunitu a metabolismus, ale také podpoří vaši snahu o ukončení kouření. Nestačí k tomu pochopitelně samotná konzumace listů jitrocele (např. přidáváním do salátů). Svou snahu můžete doplnit také o bylinnou kúru, která detoxikuje celý organismus.

Mohlo by vás zajímat:  Udržte si štíhlou postavu i po padesátce. Správný jídelníček může dodržet úplně každý

Detox můžete udělat velmi jednoduše. Listy opláchněte pod tekoucí vodou. Nakrájejte je na menší kousky. Použít můžete také sušené listy, které zakoupíte v obchodě. Do malého hrnce nalijte sklenici vody a přidejte půl polévkové lžíce jitrocelových listů. Vařte po dobu 5 minut a poté nechte asi 15 minut louhovat. Nakonec byliny sceďte a máte připravený vývar, který můžete po malých doušcích pít pro detoxikaci svého těla.

Zdroj: https://farmhomestead.com/herbs/plantain/
Přidat na Seznam.cz