Přestat s kouřením dokáže jen malé procento lidí. Boj s cigaretami podpoří známá bylinka

Kouření je ošklivý zlozvyk, který stojí hodně peněz a zdraví. Z těchto důvodů se mnoho lidí snaží přestat kouřit. Existuje samozřejmě mnoho žvýkaček a náplastí, které slibují zázračné výsledky, ale většinou vůbec nefungují. Důležitá je pevná vůle a malá pomoc v podobě jitrocele obecného. Obvykle ho vidíme jako plevel, ale ve skutečnosti má blahodárné účinky na naše tělo. Navíc může pomoci s odvykáním od cigaret. Jak na to?

Proč je jitrocel cenný pro naše zdraví?

Jitrocel roste téměř všude. Najít ho můžete na loukách i v příkopech. Dosahuje obvykle výšky 40 až 60 centimetrů a sklízet byste měli hlavně tmavě zelené, široké listy. V nich se skrývá největší množství látek, pro které jitrocel používáme. Mnoho lidí zná jeho blahodárné vlastnosti, ale jen málokdo si uvědomuje, že ho může použít také při odvykání na nikotin.

V lidovém léčitelství se jitrocel obecný používá po desítky let. Jeho nejčastější využití bylo na rány, škrábance nebo vředy. Dokáže efektivně zmírnit bolest a urychlit proces hojení. Kromě toho má ale úžasný efekt na trávicí a dýchací systém, takže ho můžete skvěle využít také při nachlazení nebo trávicích potížích. A v neposlední řadě ho ocení všichni kuřáci, kteří se snaží zbavit tohoto zlozvyku.

Zdroj obrázku: Freepik

Přestaňte kouřit s jitrocelem obecným

Jitrocel je účinný pro odvod toxinů z těla. Díky tomu posílí nejen imunitu a metabolismus, ale také podpoří vaši snahu o ukončení kouření. Nestačí k tomu pochopitelně samotná konzumace listů jitrocele (např. přidáváním do salátů). Svou snahu můžete doplnit také o bylinnou kúru, která detoxikuje celý organismus.

Detox můžete udělat velmi jednoduše. Listy opláchněte pod tekoucí vodou. Nakrájejte je na menší kousky. Použít můžete také sušené listy, které zakoupíte v obchodě. Do malého hrnce nalijte sklenici vody a přidejte půl polévkové lžíce jitrocelových listů. Vařte po dobu 5 minut a poté nechte asi 15 minut louhovat. Nakonec byliny sceďte a máte připravený vývar, který můžete po malých doušcích pít pro detoxikaci svého těla.

Zdroj: https://farmhomestead.com/herbs/plantain/
Přidat na Seznam.cz