Red Apples Wooden Surface Fresh Fruits

Objevte sílu jablka: rozzáří vaši pleť i vlasy a udrží ostatní potraviny chutné

Jedno jablko denně, a doktora netřeba. Toto přísloví zná snad každý. Není to samozřejmě úplně pravda, ale toto úžasné ovoce vám skutečně dokáže dodat mnoho vitamínů a minerálů, které vaše tělo potřebuje. Využít přitom nemusíte jen dužinu, ale také slupku, která je ideální na peelingy a masky. Co dalšího dokáže?

Prodlužuje trvanlivost a zrychluje zrání

V lednici nebo v kuchyni máte jistě místo, kde skladujete zeleninu. Když tam dáte jablko, můžete se těšit na delší trvanlivost své zeleniny. Ovoce totiž vylučuje ethylen, rostlinný hormon, který zpomaluje stárnutí zeleniny a rašení brambor. Stejný účinek bude mít, když ho dáte ke kvasnicovému nebo sušenkovému těstu. Pečivo rychle tvrdne a nakrájené ovoce tento proces zpomalí.

Mohlo by vás zajímat:  Léto patří jahodovému mlsání. Dopřejte si tohoto ovoce plné hrsti, podpoříte své zdraví

Máte-li doma zelené banány nebo tvrdé hrušky a chcete si je vychutnat co nejdříve, dejte je na misku vedle jablek. Nejlepší je dát je dohromady do papírového sáčku. Uvidíte, že hned druhý den začnou banány žloutnout a hrušky měknout. Mango nebo avokádo bude trvat trochu déle, ale za dva nebo tři dny se dočkáte nádherně měkkého a zralého ovoce.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozjasněte svou pleť a posilněte vlasy

Toto ovoce, které je v našich krajích velmi běžné, je skvělé nejen pro zdraví těla uvnitř, ale také zvenčí. Jablečné slupky můžete usušit v troubě, rozemlít v mlýnku na kávu a poté uložit do vzduchotěsné nádoby. Přidejte tento prášek do domácích pleťových masek. Směs naneste na umytý obličej a nechte 15 minut působit. Maska bude pokožku dokonale hydratovat, čistit a rozjasní ji. Vitamíny vyhlazují vrásky a zpomalují tvorbu nových.

Mohlo by vás zajímat:  Banány jsou velmi zdravé a oblíbené. S pár triky vydrží déle čerstvé

Ze slupek ale můžete připravit také domácí jablečný ocet a používat ho na oplachování vlasů. Poskytne jim úžasný lesk a budou mnohem jemnější. Věřte, že je tento jednoduchý domácí produkt lepší než drahé vlasové produkty z obchodu. Dokáže pomoci proti lupům, posiluje kořínky a zastavuje vypadávání vlasů.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-apples
Přidat na Seznam.cz