Colony Aphids Ants Garden Plants

Obávané mšice mohou zaútočit kdykoliv. Vyzbrojte se proti nim domácími prostředky

Mšice jsou otravný hmyz, který trápí hlavně majitele zahrad a květin. Můžete se připravit na boj proti nim a přijmout opatření, aby vaše květiny nebyly napadené. Mnohokrát se totiž na květiny vrátí, i když si myslíte, že jste se jich zbavili. Poškozují rostliny několika způsoby, vysávají z nich šťávu, a tím se rostliny stávají slabšími.

K eliminaci můžete použít chemické přípravky, ale nejdříve zkuste ty přírodní

Boj proti mšicím můžete podpořit například vysazením některým druhů rostlin a bylin. Měsíčky nejen krásně vypadají, ale mšice nemají rády jejich vůni, takže pokud na ně najdete místo u plodin nebo rostlin, vysaďte je. Jsou přirozeným nepřítelem hmyzu a uvidíte, že mšice se již vracet nebudou.

Mohlo by vás zajímat:  Krtek nedá pokoj ani v zimě. Zbavte svou zahradu nenáviděného tvora jednoduchými triky
Zdroj obrázku: Pixabay

Pomoci může také kopřiva. Nasbírejte této byliny asi jeden kilogram, použít můžete listy, nasekejte je, nalijte na ně 10 litrů zahřáté vody a dejte do plastového kyblíku. Míchejte každý den, po týdnu uvidíte, že kopřivy začnou pěnit – tím je roztok připravený k použití. Ještě před nastříkáním ho ale nařeďte vodou v poměru 1 : 20. Na rostliny stříkejte směs každých pět dní.

Jako prostředek můžete použít také tabák nebo pampelišky

Tabák může v boji také velmi pomoci. Rozdrťte tabák z hrsti nedopalků cigaret nebo můžete použít ještě nevykouřené cigarety – jen bez filtru a hedvábného papíru. Nalijte na tabák litr vody, po jednom dni uvařte, a až bude roztok vychladlý, přeceďte ho. Před použitím ho ještě zřeďte v poměru půl litru odvaru na litr vody. Tento roztok nepatří na jedlé plodiny, používejte ho pouze na okrasné.

Mohlo by vás zajímat:  Vyzbrojte se na novou sezonu přírodními repelenty, které udrží klíšťata v bezpečné vzdálenosti
Zdroj obrázku: Freepik

Další přírodní metodou je využití pampelišek. Zalijte tři hrsti nasekaných listů z pampelišek, což bude asi půl kilogramu, třemi litry teplejší vody a nechte louhovat přibližně 3–4 hodiny. Nakonec přefiltrujte a roztok používejte neředěný. Použijte hned po vylouhování, neskladujte ho.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/how-to/aphids.html
Přidat na Seznam.cz