Spa Cosmetic Product Cream Jar Branding Mock Up Top View With Feathers Background Flat Lay

Nevyužitá kosmetika nemusí skončit v koši. Poslouží ke svěží a čisté domácnosti

Stává se, že dostáváme kosmetiku jako dárek, ale naprosto nesplňuje naše potřeby. Nebo se někdy rozhodneme pro nový produkt, který jsme dosud nevyzkoušeli, ale nakonec nám nevyhovuje. Jeho účinek je špatný, ale je nám líto vyhodit celé balení. Kosmetiku můžeme šikovně využít a nemusí skončit v koši.

Využití holicí pěny

Je to jeden z nejuniverzálnějších produktů, které mohou přistát v našich koupelnách. Pomoc při holení není všechno, k čemu můžete použít holicí pěnu. Je ideální pro čištění domácnosti, zejména v koupelně. Důvody zamlžení zrcadel jsou různé. Je čas vyřešit tento problém holicí pěnou. Vše, co musíte udělat, je aplikovat malé množství na bavlněný hadřík a povrch důkladně vyleštit.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivové hnojivo rostliny podpoří v růstu a ochrání je před nemocemi

Chcete-li vyčistit zašlé baterie, natřete pěnu na problematické povrchy a počkejte 20–30 minut. Potom sáhněte po měkké houbičce nebo hadříku, abyste setřeli zbytky produktu spolu s přetrvávajícími nečistotami. Tělesné a vlasové oleje nám slibují intenzivní výživu pokožky nebo vlasů, ale často se stane, že nám vůbec nevyhovují. V takovém případě poslouží kosmetika pro čištění a údržbu každodenního vybavení.

Zdroj obrázku: Freepik

Využití olejů

Kosmetické oleje jsou skvělé v závěrečné fázi čištění. Povrchy budou krásně lesklé, takže je otřete. Mimochodem, budete jej chránit před nalepením nečistot a zbytků potravin v následujících dnech. Podobně je můžete použít k obnovení záře okapů. Kožený nábytek poskytuje svěží vzhled a dlouhověkost. Na něj je nejlepší používat přírodní oleje na bázi lnu nebo černého kmínu.

Mohlo by vás zajímat:  Ve správných nádobách vydrží uložené potraviny mnohem déle čerstvé

Nevyužité parfémy můžete mít jako osvěžovač vzduchu na záchodě. Zápach tam nezůstane celý den, takže vás aroma nebude dráždit, ale zamaskuje nepříjemné pachy. Před nasazením bot si můžete nastříkat vnitřek bot nebo ponožek. Neutralizují vůní potu, takže nezapomeňte na tento patent. Čisté oblečení, které bylo dlouho ve skříni, může mít nepříjemný zápach. Parfém tedy použijte jako šatníkový osvěžovač, který také chrání prostor před invazí molů.

Zdroj: https://blackhealthmatters.com/makeup-101-clean-out-expired-beauty-items/
Přidat na Seznam.cz