Orchid 3657183 1920[1]

Nekvetoucí orchidej není na vyhození. Jednoduchými triky ji opět přesvědčíte k růstu do krásy

Orchidej je velmi zajímavou květinou. Láká na svou krásu, zvláště když vykvete s začátečníky často odrazuje, pro specifika pěstování. Právě ta je dobré dodržet, jinak hrozí, že květina nebude růst tak, jak očekáváme. Bude na ní poznat špatný zdravotní stav a o květech si můžeme nechat doslova jenom zdát. Tato chvíle však stále není důvodem k tomu, se vzdát a orchidej vyhodit. Jsou postupy, díky kterým ji lze opět oživit, aby vyrostla do krásy. Stačí vědět, jak na to.

Mohlo by vás zajímat:  Sprcha pokojové rostliny osvěží a zbaví nánosu prachu

Kontrolujte teplotu

Orchideje přirozeně rostou v tropickém podnebí, proto je ideální teplota pro jejich pěstování asi 25 °C během dne a 18 °C přes noc. Pokud po opadání květů už nové netvoří, může to být proto, že je pěstujeme v příliš teplé, nebo příliš chladné místnosti. Zkuste je přesunout do jiné místnosti a v noci větrat, rostliny přitom ale sundejte z parapetů, aby nezmrzly.
V létě se orchidejím bude dařit na východním nebo západním okenním parapetu, na podzim spíše na jižním. Příliš intenzivní sluneční svit může spálit listy, oslabit celkový stav květiny a zabránit tvorbě nových pupenů. Vyhýbejte se tedy tomu, aby na orchideje dopadalo ostré sluneční záření.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční hvězda je symbol svátků, vykvete jenom při správné péči
Zdroj obrázku: Pixabay

Pravidelně zalévejte a roste rozprašovačem

Orchideje potřebují pravidelnou zálivku. Na deset minut ponořte kořenovou část do vody, poté ji vytáhněte, počkejte, až přebytečná voda okape a umístěte zpátky do vnějšího květináče. Listy kvetoucí orchideje denně roste, mají rády vysokou vlhkost. Rostlinu také pravidelně hnojte speciálním hnojivem. Držte se pokynů ohledně dávkování.
Po odkvětu dopřejte orchidejím dvouměsíční období klidu. Během této doby přestaňte hnojit a přesuňte ji na chladné a světlé místo. Většina výhonků v této době odumře, tak je pravidelně odstraňujte. Zastřihněte i původní květní stonek. A na závěr jeden tip zahradníků: pokud ani po několika týdnech rostlina při správné péči nenasazuje nové květy, zalijte rozmačkaný česnek litrem studené vody, nechte den odstát a tímto roztokem orchideje přihnojujte.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/there-way-bring-back-orchid-plant-74480.html
Přidat na Seznam.cz