Aromatic Chamomile Tea Cup Sauce Dark Placemat Background Flat Lay

Bylinková zálivka ochrání rostliny před nenasytnými škůdci i nemocemi a podpoří jejich bujný růst

Bylinky mají na naše tělo zvláštní účinky. I pro rostliny jsou bohatým zdrojem živin, které podpoří jejich růst a následné kvetení. Můžete jako zálivku použít například heřmánek nebo přesličku. Zkuste využít přírodní hnojiva k tomu, aby se vašim rostlinám dařilo. Mnoho pěstitelů už přišlo na to, že jsou mnohem výhodnější než kupované přípravky.

Proč zalévat rostliny heřmánkem?

Heřmánek patří mezi bylinky, které se v zahradnictví používají velmi často. Obsahuje mnoho cenných látek, které ovlivňují vývoj rostliny, a tím zajistí, že bude nejen dobře růst, ale také kvést. Heřmánek je plný minerální soli nebo vitaminu C, který ochrání rostlinu před škodlivými vlivy. Pokud použijete heřmánek jako hnojivo, rostlina bude posílena a bude se jí dařit.

Mohlo by vás zajímat:  Živý plot zahradu zútulní a schová ji před zvědavými sousedy. Možnosti jsou široké, stačí si vybrat

A jak si připravit heřmánkový nálev? 1/5 hrnku sušených květů zalijte půl litrem vody a přiveďte k varu. Po vychladnutí nálev přeceďte a takto připravenou směs už pak můžete použít podle libosti. Hodí se nejen pro pokojové, ale tak zahradní rostliny. Takovou zálivku používejte jednou týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro pokojové rostliny zvolte šalvěj

Šalvěj se bude hodit pro pokojové rostliny. Obsahuje vitaminy A, B a C a také minerální látky, jako je vápník, draslík, zinek nebo železo. Lepší výživu rostlin a jejich bujný růst zajistíte právě nálevem ze šalvěje. Bylinka zamezí náletům škůdců. A jak rostliny hnojit? Je to velmi jednoduché. Polévkovou lžíci sušených lístků šalvěje dejte do sklenice a zalijte je vroucí vodou. Nechte 15 minut louhovat. Poté nechte vychladnout a přelijte do konvičky, nálev můžete zředit v poměru 1 : 1.

Mohlo by vás zajímat:  Zdánlivě čistý domov je ve skutečnosti plný nebezpečných toxinů. Čistý vzduch není samozřejmost

Rostliny můžete šalvějí postřikovat, stačí nálev přelít do rozprašovače. Tento proces opakujte jednou za měsíc a vaše rostliny vám za to poděkují. Postřik bude dobře fungovat proti napadení houbami a jinými škůdci. Hodit se bude také nálev z přesličky. Obsahuje cenné saponiny a další minerální soli a stejně jako šalvěj bude působit proti napadení škůdci nebo rozvoji různých chorob.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/herbs/chamomile/chamomile-tea-garden-uses.htm
Přidat na Seznam.cz