Mango

Nejpopulárnější exotické ovoce skvěle chutná a je plné vitamínů

V dnešní době je díky globalizaci a lepší dostupnosti potravin z celého světa snadné objevovat nové a exotické chutě. Exotické ovoce, které se dříve nacházelo pouze na vzdálených místech, je nyní běžně dostupné v mnoha obchodech a supermarketech. Tyto exotické plody nejenže chutnají skvěle, ale také přinášejí do vaší stravy různorodost a výživné látky. V tomto článku se podíváme na několik nejpopulárnějších exotických ovoce, které stojí za to vyzkoušet.

1. Mango: Mango je jedním z nejoblíbenějších exotických plodů na světě. Má sladkou a šťavnatou chuť s lehkým nádechem exotických tropických ovocí. Mango se často používá v salátech, smoothiech, omáčkách nebo se konzumuje samotné jako osvěžující dezert.

2. Avokádo: Avokádo je bohaté na zdravé tuky, vlákninu a vitamíny. Je známé svou krémovou konzistencí a výraznou chutí. Avokádo je základním ingrediencí guacamole a často se používá v sendvičích, salátech a pokrmech na bázi avokáda.

Mohlo by vás zajímat:  Správně nasušené bylinky si uchovají své aroma i léčivé vlastnosti

3. Granátové jablko: Granátové jablko je plné vitamínů, antioxidantů a minerálů. Má charakteristickou kyselou a sladkou chuť a je bohaté na šťávu s malými semínky. Granátové jablko se často konzumuje samotné, ale také se přidává do salátů, jogurtů a dezertů.

4. Dragon fruit (pitahaya): Dragon fruit je exotickým plodem s jemnou sladkou chutí a texturou podobnou kiwi. Tento plod je obvykle růžový nebo bílý s malými černými semínky. Dragon fruit se často konzumuje samotné nebo se přidává do smoothie a salátů pro exotický dotek.

5. Papája: Papája je bohatá na vitamín C, vlákninu a enzym papain, který pomáhá trávení. Má sladkou a mírně máslovou chuť. Papája se často konzumuje samotná nebo se přidává do ovocných salátů a nápojů.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci ohrožují rostliny i v zimě. S těmito typy zápasí zahradníci nejčastěji
Fresh Papaya Fruit
Zdroj obrázku: Freepik

6. Lychee: Lychee je ovocem s lahodně sladkou a šťavnatou chutí. Má tenkou slupku, která se snadno loupe, a vnitřní bílou dužinu s velkým peckou. Lychee se často konzumuje samotné nebo se přidává do ovocných salátů a dezertů.

7. Guava: Guava je bohatá na vitamín C a má výraznou sladkou a mírně kyselou chuť. Je obvykle konzumována čerstvá nebo se používá na výrobu džemů, smoothie a nápojů.

8. Kiwi: Kiwi je plodem se sladkou a kyselou chuťí a je bohaté na vitamín C a vlákninu. Má zelenou slupku s drobnými černými semínky uvnitř. Kiwi se často konzumuje samotné, ale také se přidává do ovocných salátů a dezertů.

Mohlo by vás zajímat:  Vlastní plody ze zahrádky vynikají v chuti, kvalitě i přínosu pro zdraví

9. Ananas: Ananas má sladkou a šťavnatou chuť s osvěžujícím nádechem. Tento tropický plod se často konzumuje samotný, ale také se používá v pokrmech jako je pizza, salsa a kuřecí pokrmy.

10. Maracuja (passion fruit): Maracuja má silnou a exotickou chuť s výraznou sladko-kyselou kombinací. Je bohaté na vitamín C a antioxidanty. Maracuja se často konzumuje samotné nebo se používá na přípravu džemů, moučníků a koktejlů.

Toto jsou jen některé z nejoblíbenějších exotických plodů, které můžete vyzkoušet. Při výběru exotického ovoce se nebojte experimentovat a objevovat nové chutě a recepty, které vám přinesou radost a potěšení.

Zdroj: https://www.tastingtable.com/1255827/tropical-fruits-ranked-worst-best/
Přidat na Seznam.cz