Close Up Picture Sapling Plant Is Growing

Hnojení sazenic: při dodržení pravidel bude sklizeň bohatá

Příroda ohlašuje očekávaný příchod jara. Je to také signál pro zahradníky, že nastal čas zasít semena pro vypěstování sazenic. Jak je hnojit, aby se zvýšily jejich šance na přežití? Vyzkoušejte domácí prostředky, které jim pomohou ve zdravém růstu a plodnosti.

Neprošvihněte správný okamžik

Brzké jaro je správným obdobím na hnojení záhonů. Neměli byste tento krok vynechat, zejména pokud jste ho neprovedli na podzim. Asi po dvou týdnech bude půda připravena k setí. Určitě vás bude zajímat, kdy můžete sazenice poprvé hnojit. Správný okamžik nastává měsíc poté, co vyrazí ze země. Máte-li v plánu vypěstovat si domácí sazenice v květináčích na parapetu, pak před výsevem semen stojí za to přidat do země dlouhodobě působící hnojivo, nejlépe určené pro zeleninu nebo zahradu. Použijte ale dávku o polovinu nižší proti doporučením.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonalý trávník, bohatá úroda zeleniny: popel je cenné hnojivo, které je škoda nevyužít
Zdroj obrázku: Freepik

Postačí starý chleba

Jednoduchým způsobem si připravíte hnojivo ze surovin, které najdete v kuchyni. Potřebujete k tomu horkou vodu, litrovou nádobu a 50 g starého tvrdého chleba. Drcený chléb vhoďte do nádoby tak, aby zabíral maximálně polovinu jejího objemu. Přidejte přefiltrovanou a odstátou teplou vodu, nikdy nepoužívejte chlorovanou. Nejlepší je vodu převařit a nechat odstát. Poté nádobu zakryjte hliníkovou nebo potravinářskou fólií a nechte 24 hodin na teplém a stinném místě. Poté směs přefiltrujte.

Jednoduchá aplikace

Než doma připraveným roztokem pohnojíte sazenice, měly by být důkladně zality. Nezapomeňte hotovou směs zředit vodou. Zahradníci doporučují zalévat každou sazenici odděleně jednou čajovou lžičkou hnojiva. To ochrání rostliny před rizikem přehnojení. Jaké účinky můžete očekávat? Hnojivo díky obsahu kvasnic pomůže ke správnému vývoji kořenového systému rostlin. Silné kořeny umožní přijímat potřebné živiny z půdy, což povede k získání lepších sazenic a hojnější sklizni.

Zdroj: https://gardengoodsdirect.com/blogs/news/fertilizing-tips-for-spring-plantings-and-gardens
Přidat na Seznam.cz