Dieffenbachia

Nejen kvetoucí rostliny jsou pro alergiky hrozbou. Některé pokojovky je lepší raději odstranit

Alergici mohou být citliví na některé rostliny a rozhodně se to netýká jen těch, které kvetou. Některé rostliny jsou zkrátka alergenní a mohou zvyšovat množství alergických reakcí u člověka. Možná to ani nevíte, proto je dobré překontrolovat jejich seznam. Způsobují-li vám typické alergické potíže, jako je obtížné dýchání, zarudnutá místa, kýchání a další, okamžitě se jich zbavte. Protože se jedná o rostliny, které v zahradě nebo v domácnosti ocení jiní lidé, je vhodné je někomu věnovat.

Hyacinty

Hyacinty jsou nádherné rostliny, které produkují dechberoucí vůni. Právě tato vůně je ale původcem alergických změn na pokožce – zejména se jedná o pokožku prstů.

Mohlo by vás zajímat:  Žluté a zvlněné listy jsou varování. Monstera trpí, důvodů může být hned několik
Zdroj obrázku: Freepik

Hoja

Hoja patří k oblíbeným pokojovým rostlinám, protože se může pochlubit svými atraktivními listy. Avšak když kvete, může způsobit alergie. Vůně květů je velice intenzívní, a to zejména v noci. Kýchání a bolesti hlavy se tak mohou projevit nejen u alergiků.

Kroton

Opět se jedná o krásnou pokojovou rostlinu, která má nádherně zabarvené listy (za předpokladu, že ji pěstujeme v optimálních podmínkách: potřebuje světlo, ale ne přímé slunce, nedostatek světla vede k méně atraktivnímu zabarvení listů). Ve stonku i listech ale obsahuje bezbarvý latex, který je toxický. Může způsobit dokonce i popáleniny.

Mohlo by vás zajímat:  Na pohled krásná rostlina odrazuje možnou náročností. Investice do ní se málokdy vrátí
Zdroj obrázku: Freepik

Diefenbachie

Na tuto rostlinu si dejte dobrý pozor – je totiž prudce jedovatá. Je zapotřebí pracovat s ní v rukavicích, kdykoli ji přesazujete nebo jí otíráte listy od prachu. Obzvláště opatrní buďte v případě, že máte doma děti nebo domácí mazlíčky. I těm totiž může způsobit zánět, otoky a popáleniny. Nejlepší je dát ji mimo dosah nebo se jí pro jistotu zbavit úplně.

Břečťan popínavý

Ačkoli by se mohlo zdát, že je břečťan neškodný, není to pravda. Tato rostlina obsahuje v listech látku, která může způsobit otoky a silné zarudnutí.

Zdroj: https://allergyarizona.net/6-indoor-plants-to-avoid-if-you-think-you-have-allergies/
Přidat na Seznam.cz