Zamioculcas Zamiifolia Zz Plant White Flower Pot Stands Wooden Stand

Neemový olej působí proti škůdcům, rostlinám dodá nádherný lesk

Hledáte efektivní metodu, která vám pomůže proti těm nejhorším škůdcům a zároveň podpoří vzhled vašich rostlin? Podívejte se na vlastnosti neemového oleje. Používá se hodně v ájurvédské medicíně, ale snadno vám pomůže také při pěstování pokojových a zahradních rostlin. Bojuje proti mšicím, třásněnkám a poskytne listům dokonale lesklý vzhled.

Co je neemový olej?

Tento olej se vyrábí ze semen neemu, což je indická melie. Mnoho lidí ho nezná, ale v přírodní medicíně se používá mnoho let. Využívá se jako lék proti toxinům v těle, na horečku nebo při zánětech. Často ho najdeme také ve složení přípravků na kožní onemocnění, jako je akné, jizvy nebo vrásky.

Mohlo by vás zajímat:  Spadané listí nemusí být pouhý odpad. Pomůže rostlinám na zahradě i zvířatům

Vlastnosti zvláštního oleje

Nemusíte ho používat jen pro své zdraví, ale také zdraví svých rostlin. Jde o přírodní lék na škůdce, jako jsou mšice, třásněnky, svilušky, žížaly, molice. Silně působí až na 200 druhů škůdců, kteří mohou napadnout rostliny doma i na zahradě.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí lék na škůdce

Asi 5 mililitrů oleje nařeďte v 1 litru vody o pokojové teplotě. Do směsi přidejte trochu nastrouhaného šedého mýdla nebo pár kapek prostředku na mytí nádobí. Nalijte směs do rozprašovače, promíchejte a aplikujte na rostlinu jednou za dva až tři týdny.

Mohlo by vás zajímat:  Pecku z avokáda lze ještě skvěle využít. Obohatí jídelníček a rozzáří vlasy i pleť

Můžete s olejem rostliny zalévat?

Jestli chcete jednou za čas tímto olejem také květiny zalít, postačí vám 2–3 kapky neemového oleje na 1 litr vody. Tento postup opakujte maximálně jednou za měsíc. Produkt podporuje růst kořenů, pomáhá k regeneraci a bude chránit celý exemplář.

Cesta k lesklým a zdravým listům

Velkou výhodou tohoto oleje je také, že přispívá k lesklým a krásným listům. Potírat byste měli hlavně listy rostlin, jako je monstera, spathiflora, filodendron, zamiokulkas, sanseviera a další. Před ošetřením odstraňte z listů prach a použijte roztok s olejem ve spreji. Váš domov bude ihned připomínat džungli po dešti, což vytvoří nádhernou atmosféru.

Zdroj: https://www.saferbrand.com/articles/benefits-uses-neem-oil-for-plants
Přidat na Seznam.cz