Beautiful Pink Lily Garden

Dva hlavní škůdci, kteří napadají lilie: mšice a chřestovníček

Lilie jsou velmi oblíbené nejen díky svým obrovským květům a nádherným barvám, ale také jedinečné vůni. Na pěstování nejsou vždy jednoduché a vyžadují hodně péče. Všechno bude k ničemu, když vám je zničí škůdci. Někteří mají tyto květiny raději než jiní. Nejhorší jsou pro ně dva druhy škůdců. Zjistěte, o koho se jedná a jak proti nim bojovat.

Mšice

Největší hrozbou pro celou zahradu jsou mšice. Lilie patří mezi květiny, které má tento hmyz velmi rád. Navíc se velmi rychle množí, takže vám mohou zničit rostliny i úrodu na celé zahradě. Liliím škodí hned dvěma způsoby. Živí se liliemi a vykusují v nich díry a zároveň šíří patogeny, ze kterých se mohou vytvořit virová onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Řezané květiny vydrží déle čerstvé na správném místě, vodu lze obohatit cukrem

V případě napadení mšicemi musíte reagovat rychle a použít vhodný postřik. V obchodech najdete nespočet produktů, které vám s tím pomohou. Jestli bude lilie nemocná kvůli přítomnosti těchto škůdců, bohužel s tím nic neuděláte. Neexistují žádné léky, které by mohly léčit infikované lilie. Co nejdříve je odstraňte ze zahrady. Ideálně byste je měli spálit.

Zdroj obrázku: Freepik

Chřestovníček liliový

Malý červený brouk je velkým nebezpečím pro lilie. Tento hmyz žije i na jiných rostlinách, ale svá vajíčka klade pouze do lilií. Prvním příznakem jsou pravidelné kulaté otvory v listech. Právě to je odlišuje od otvorů od mšic a jiného hmyzu. Na spodní straně listů také najdete dlouhé černé stopy, což jsou jejich vajíčka. Tím, jak připevní vajíčka k listu, je poškodí a rostlině ublíží.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se pavouků není nemožné. Příjemné vůně je vyženou nadobro pryč

První možností je ruční likvidace jednotlivých brouků. Při velkém výskytu použijte insekticidy. Chemii musíte používat po většinu sezóny, protože boj proti vajíčkům i larvám je pomalý. Nejlepší je zasáhnout ihned, jakmile si přítomnosti brouků nebo vajíček všimnete. Každá další larva bude znamenat ohrožení pro rostlinu, takže postupujte rychle.

Zdroj: https://www.arls-lilies.org/news/lily-basics-part-5-pests-diseases-lilies/
Přidat na Seznam.cz