Silver Metal Electric Kettle Boiling Water Making Tea Table Kitchen Interior Household Kitchen Appliances Makes Hot Drinks

Nedovolte vodnímu kameni, aby zničil varnou konvici. Existují tři jednoduché metody, jak ho vyčistit

Čištění konvice je důležité, aby se zabránilo usazování vodního kamene. Kromě toho může sediment nahromaděný po mnoha týdnech způsobit poruchu zařízení nebo zhoršení kvality vody. Díky použití přírodních čisticích prostředků můžete dosáhnout skutečně ohromujícího efektu. Jak čistit konvici domácími metodami?

Proč je čištění klíčové?

Systematické čištění konvice je velmi důležitý postup, který pomáhá předcházet tvorbě vodního kamene. Nahromaděný sediment vypadá nevzhledně a může poškodit zařízení a mít negativní vliv na kvalitu vody. Na trhu je mnoho čističů na konvice. Než po nich sáhnete, vyzkoušejte ekologické způsoby čištění tohoto zařízení. Jsou levnější a navíc zdravotně nezávadné.

Mohlo by vás zajímat:  Krásná kytice potěší každou ženu. S netradičními triky budou květy dělat radost delší dobu

Pomocí kyseliny citronové

Kyselina citronová je často používanou přísadou v domácích čisticích prostředcích. Snadno vyčistí usazeniny vzniklé v konvici a díky antibakteriálnímu účinku odstraní další nečistoty. Jak postupovat? Celý sáček přípravku nasypte do konvice, zalijte vodou a přiveďte k varu. Nechte směs působit hodinu, aby mohla dobře zafungovat. Po uplynutí doby obsah konvice vylijte a důkladně vypláchněte. Poté párkrát uvařte čistou vodu, abyste se zbavili zbytků kyseliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda zabere

Jedlá soda má mírně žíravý účinek, díky kterému si snadno poradí s vodním kamenem v konvici. Důkladné odstranění vodního kamene je jednoduché a zabere jen několik okamžiků. Stačí do konvice nalít tři polévkové lžíce tohoto produktu a nechat čtvrt hodiny odstát. Poté zařízení opláchněte vodou a hadříkem nebo kartáčkem odstraňte případné zbytky sody.

Mohlo by vás zajímat:  Kompostér se vejde i do malého bytu. Získáme účinné hnojivo pro pokojové rostliny

Neporazitelný ocet

Dalším spolehlivým patentem pro boj s vodním kamenem je ocet. Má silný žíravý účinek, takže si dokonale poradí i s obtížněji odstranitelnými nečistotami. Jak směs připravit? Ocet zřeďte vodou v poměru 1 : 2 a přiveďte k varu. Nechte hodinu působit. Po uplynutí doby obsah konvice vylijte a několikrát opláchněte vodou.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Clean-an-Electric-Kettle
Přidat na Seznam.cz