Dried Vanilla Sticks Flower Cloth

Nechte svůj domov provonět vanilkou. Kromě úžasné vůně získáte skvělý bonus navíc

Vanilkové aroma a esence nebo vanilkový olej patří mezi oblíbené prostředky při vaření, pečení nebo při péči o pleť. Málokdo tuší, že vanilka se hodí pro použití též v domácnosti. Letní sezóna je obdobím, kdy všechny trápí neskutečné množství much a neustále bzučící hmyz kolem hlavy znepříjemňuje čas strávený doma. Právě v té chvíli se vanilka bude hodit. Jakým způsobem ji využít v boji proti hmyzu, především proti mouchám?

Vanilka je celosvětově oblíbená

Vanilková zmrzlina, vanilkový krém nebo puding, vanilková poleva nebo různé dezerty či nápoje s příměsí vanilky… Vanilka je oblíbená po celém světě pro své jedinečné aroma. Podle vědců z Karolinského institutu ve Švédsku a z Oxfordu ve Velké Británii je vanilka univerzální vůní vyvolávající pozitivní pocity u největšího množství lidí z různých zemí i kultur. Unikátnost vanilky spočívá též v jejím použití, už jedna jediná kapka esence mění zcela chuť připravovaného pokrmu.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek je přirozeným prostředkem pro boj proti mšicím
Zdroj obrázku: Freepik

V aromaterapii i proti mouchám

Kromě toho se vanilkový esenciální olej s úspěchem používá v aromaterapii pro své uklidňující účinky, k tomu zlepšuje náladu. Zatímco lidé toto koření milují, u hmyzu platí pravý opak. Na zvířata má opačný efekt, vanilka je dráždí. Zbavit much se tak lze mnohem lepším způsobem než rozvěšením nechutných mucholapek po bytě. Stačí použít vanilku, žádná moucha se pak neodváží vletět do interiéru nebo se přiblížit k terase. A nejen moucha, vanilka odpuzuje svým aromatem taktéž komáry.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit gril zvládnete levou zadní. Stačí vzít k ruce ty správné pomocníky

Repelentní metody s vůní vanilky

A jak nejsnáze odpudit dotěrný hmyz? Velmi jednoduchou a efektivní metodou je nalít na dno nízké sklenice vanilkový extrakt a postavit doprostřed jídelního stolu na terasu nebo na balkon. Současně je dobré postavit sklínky též na okna, aby mouchy nevlétávaly do vnitřních prostor. Vanilka u mísy s ovocem nebo u odpadkového koše odradí hmyz, který láká vůně potravin. Další možností je potírat rámy dveří nebo oken vanilkovým olejem, v tom případě je nutné obnovovat nátěr nebo nástřik každé tři hodiny. Dobře funguje i vanilkový repelent ze 100 mililitrů vody a lžíce vanilkového oleje, roztok se smíchá a aplikuje pomocí rozprašovače do vzduchu a na pokožku.

Zdroj: https://www.doityourself.com/stry/vanilla-extract-a-natural-insect-repellent
Přidat na Seznam.cz