Picnic Basket Park Grass

Nachystejte svou zahradu hned zpočátku jara a užijte si piknik v příjemné atmosféře

Přestože je jaro velmi rušným obdobím každého zahradníka, můžete si užívat nádherné chvíle klidu a pohody na své zahradě po celou sezónu. Ve chvíli, kdy vše rozkvete, bude ze zahrady krásné místo pro relaxování i piknik. Jaké úkoly ale musíte ještě předtím splnit?

Na začátku jara je nutné udělat pár nezbytných prací na zahradě, abyste si pak po celou sezónu mohli užívat krásnou chvíli pohody při pikniku nebo chvílích relaxování. Osvojte si tyto cenné rady a užívejte si krásy exteriéru.

Mohlo by vás zajímat:  Listy čerstvého špenátu z parapetu rovnou do talíře. Pěstování je velmi snadné a rychlé
Zdroj obrázku: Freepik

Začněte hned na začátku jara

Ze všeho nejlepší je začít hned na začátku jara, na konci března nebo v polovině dubna. Máte na zahradě okrasné jezírko? Začněte u něj. Odčerpejte alespoň dvě třetiny vody, odstraňte veškeré napadané listí i bahno. Všechny tyto kusy můžete dát na kompost, podpoříte tak tvorbu hnojiva pro zahradní květiny.

Zkontrolujte stav čerpadla i filtrů, u menších jezírek i stav těsnosti fólií. Jestliže objevíte někde díru, zalepte ji jezírkovou náplastí a voděodolným lepidlem. Pokud vaše jezírko obývají nějaké žáby, nevyhazujte je z jejich domova. Budou vás přirozeně zbavovat veškerého hmyzu na zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo z bramborových slupek podpoří v růstu pokojové rostliny i zeleninu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se starat o okrasné květiny?

Máte na své zahradě okrasné květiny, na které se těšíte zejména na začátku jara? Cibuloviny nechte klasicky v zemině, odstraňte pouze květy, například u hyacintů, tulipánů a narcisů. Listy neodstraňujte ani neseřezávejte. Tímto způsobem květina krásně posílí.

Nezapomeňte na živý plot

Začátek jara je ideální období pro péči o živý plot. Je jedno, který druh živého plotu na zahradě pěstujete, začněte stříhat vždy ze stran. Pokud máte v zahradním domku zahradní elektrické nářadí, věnujte pozornost směru řezání. Vždy směřujte nejprve odshora dolů a poté teprve nahoru.

Zdroj: https://www.keepmoat.com/get-inspired/blog/july-2019/creating-the-perfect-picnic-in-your-garden
Přidat na Seznam.cz