Calla 595272 1920

Nechejte rozkvést i váš byt, některé náročnější druhy se odvděčí nádhernými květy

Rostliny v domácnosti pomáhají vykouzlit tu pravou atmosféru a pokoje příjemně zútulní. Většina nenáročných rostlin, které doma pěstujeme, roste zeleně a bez květů. Pokud se rozhodnete, že přinesete do svého domu barvy v podobě barevných květin, pečlivě se na jejich pěstování připravte. Jaké kvetoucí rostliny umí domov rozzářit? A jak se o ně starat?

Azalky

Azalky, patřící do rodiny vřesů, jsou oblíbenou rostlinou pěstovanou v květináčích. Citlivě ale reagují na nízké teploty a určitě by zimu venku nepřežily. Jejich pěstování patří mezi ty náročnější, avšak jejich krásné květy za trochu snahy stojí. Proti padání listů a květů pomůže, pokud po jejím zakoupení necháte azalku nějakou dobu v teplotě okolo 15 stupňů.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat kaktusy
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Gardénie

Gardénie potřebují vysoké teploty a vlhký vzduch, díky čemuž jsou považovány za jedny z náročnějších květin. O jejich bílé květy a intenzivní vůni můžete být při nesprávné péči ochuzeni. Ujistěte se tedy, že máte pro tuto květinu ideální podmínky, jelikož Gardénie trpí na častá onemocnění. 

Brambořík perský

Brambořík perský začíná uvolňovat první pupeny již na podzim, ale kvete obvykle až do konce kalendářního roku. Jde o velmi krásnou rostlinu, která potěší oko množstvím barev. Květy mohou být bílé, růžové, fialové, a dokonce i červené barvy. Brambořík nemá rád silné světlo a miluje chlad. Vadí mu také přemíra vody, proto se vyhněte přílišnému zalévání.

Mohlo by vás zajímat:  S chladnými měsíci péče o orchideje vrcholí. Pro jejich spokojenost stačí dodržet tyto čtyři kroky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Africká fialka

Africká fialka kvete malými a barevnými kvítky, jejichž barevná paleta je velmi široká. V tuto chvíli je známo přibližně 20 tisíc odrůd této květiny, které dorůstají až 40 cm. Kromě krásně barevných květů mají africké fialky široké a křehké listy, které pokrývají jednoduché chloupky a u některých druhů vytváří přízemní listovou růžici. Jsou citlivé na chlad, průvan a přemíru vody. Zajistěte jim tak doma teplé místo bez průvanu. Jiné zvláštní nároky na její pěstování neočekávejte. A jako plus se africké fialky velmi snadno množí.

Přidat na Seznam.cz