Eucalyptus Pulverulenta 3275084 1920

Oddejte se omamnému eukalyptu a užijte si domácí relaxaci, která uvolní tělo i mysl

Eukalyptus je v lázních velmi oblíbený. Stejně dobře poslouží i při domácích lázeňských procedurách. Eukalyptus má příznivý vliv na naši psychickou pohodu, stejně tak dokáže pomoci při dýchacích obtížích. Během domácí relaxace v koupelně tak nezapomeňte udělat něco pro své zdraví.

Prověřený staletími

Eukalyptus byl používán v medicíně po staletí. V lázních byl oblíbený nejen pro své účinky při nachlazení, ale také díky schopnosti zmírnit stres a navodit psychickou pohodu. Dvě až tři větvičky svažte na koncích dohromady provázkem. Připevněte trs větviček ke sprše, co nejblíže zdi. Větvičky měňte jednou týdně, případně pokaždé, když začnou větvičky plesnivět.  

Mohlo by vás zajímat:  Bambus je rostlina štěstí, které svou nenápadnou krásou vnese domů

Inhalace

Během koupele vodní pára uvolňuje esenciální oleje, což způsobuje, že během ranní sprchy můžete podstoupit inhalační proceduru. Jedna studie ukázala, že esenciální olej eukalyptu má významné protizánětlivé vlastnosti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zmírňuje stres

Kromě toho pomáhá eukalyptus zmírnit stres. Vědci tvrdí, že jeho vůně snižuje aktivitu sympatického nervového systému – systému reakce na stres – a zvyšuje aktivitu parasympatického nervového systému, který podporuje relaxaci.

Jedinečné účinky

  • posílení imunitního systému,
  • snadné vykašlávání,
  • antiparazitární účinky,
  • zklidnění bolavých kloubů,
  • osvěžující a relaxační vůně. 
Mohlo by vás zajímat:  Švédský trik, který přiměje orchideje bohatě rozkvést
Zdroj obrázku: Pixabay

Eukalyptové tablety

Tyto tablety provoní sprchový kout ještě před sprchováním a navíc je snadno připravíte doma. Připravte si esenciální olej z eukalyptu, jeden citrón, tři šálky jedlé sody, šálek vody a silikonové formičky na led. Smíchejte sodu s vodou a míchejte je, dokud nezískají texturu lepidla. Přidejte nastrouhanou citronovou kůru a opět promíchejte. Směs dejte do formiček na led a pokapejte každou z nich 5–10 kapkami esenciálního oleje. Tablety nechte schnout na suchém a chladném místě po dobu jednoho týdne. Tablety skladujte v uzavíratelné nádobě. 

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/eucalyptus-leaves
Přidat na Seznam.cz