Concept Cleaning Suburban Area Wheelbarrow With Fallen Leaves

Na podzim vyžaduje pozornost trávník a ochrana rostlin před mrazem

Zahradničení je místy náročná a zodpovědná činnost. Pokud uděláte sebemenší chybu, může vás to stát spoustu úsilí, abyste ji napravili. V horším případě nastanou komplikace. Zkušení zahradníci vědí, co mají na podzim dělat. Co když ale někdo začíná nebo se věnuje zahradničení pouze chvíli? Před nástupem zimy je úklid nesmírně důležitý. Přípravou zahrady se nachystáte nejen na jaro, ale také si usnadníte spoustu práce. O jaké běžné, ale důležité úkony na zahradě se jedná?

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěná terasa a zahradní nábytek potřebují pravidelně čistit a ošetřovat

Trávník

Začněme největší plochou, a to trávou. Tu sečeme nejpozději v říjnu. Důležité je nastavení nože sekačky na vyšší výšku, než běžně používáme. Nenechávejte na trávníku napadané listí. Jeho přítomnost, navíc ve větším množství, brání trávníku v přístupu ke vzduchu. Z tohoto důvodu vzniká v těchto místech plíseň nebo jiné problémy. Snažte se tedy listí pokud možno zbavit. Zdravé listí můžete použít jako izolaci před zimou. Můžete je aplikovat na okrasné cibuloviny.

Zdroj obrázku: Freepik

Ochrana rostlin před zimou

Velmi důležitá je ochrana rostlin před zimou. Některé rostliny jsou sice odolnější, ale i těm můžou natropit paseku holomrazy. Přítomnost sněhu chrání rostliny před výkyvy teplot. Bez něj jsou ale rostliny ve velkém nebezpečí a v některých případech to může vést k poškození kořenů. Dobrou izolaci vám poskytne sláma, seno, chvojí a spadané listí. Kořeny rostlin ochrání také vrstva kompostu. Citlivější rostliny, například hortenzie, ochrání před zimou vrstva z listí vysoká až 40 cm a rozprostřená okolo celého keříku. Listí není žádané ale na skalničkách, zde se ho zbavte.

Mohlo by vás zajímat:  Zázračná tinktura z pěti druhů koření uleví při trávicích obtížích a dodá pocit lehkosti

Důležitá je zálivka

Zálivka je nesmírně důležitá a vůbec nevadí, že teploty jsou už nižší. Stálezelené rostliny vyžadují pravidelnou zálivku. Rododendrony nebo buxusy jsou více náchylné na nižší teplotu, pokud mají nedostatek vody v substrátu. Toto platí dvojnásob v zimě při absenci sněhu.

Zdroj: https://www.diy.com/ideas--advice/outdoor--garden/caring-for-your-garden/5-autumn-gardening-tips
Přidat na Seznam.cz