Housefly 1127619 1920

Na mouchy v domácnosti bez složitostí, nejlépe fungují jednoduché metody

Tím méně oblíbeným znakem, že přichází jaro, jsou mouchy ve vašem domově. Jakmile se totiž jen trochu oteplí a roztaje poslední sníh, přichází čas tohoto otravného hmyzu. Přečtěte si, odkud se po zimě mouchy berou ve vašem domově a jak se jich účinně zbavit.

Abychom si mohli odpovědět na otázku, jak vyhubit mouchy v domě, je potřeba se o tomto druhu hmyzu dozvědět o něco víc. Mouchy nejvíce lákají odpadky, tlející zelenina či ovoce a veškeré organické látky. Za svůj poměrně krátký život (moucha se dožívá obvykle 15 dní) stačí moucha ve vašem domově nasekat nepříjemné problémy, ke kterým patří například salmonela na vašem nedělním obědě.

Mohlo by vás zajímat:  Zahrada jako ze škatulky? Vyžaduje to spoustu péče, trpělivosti a úsilí

Mouchy necestují moc daleko od svého místa narození

Moucha většinou žije do 3 kilometrů od místa, kde se narodila. Nejraději má teploty kolem 20 °C a vlhkost v jejím ideálním prostředí nesmí přesáhnout 80 %. Pokud klesnou teploty k bodu mrazu, moucha dokáže přezimovat až 6 měsíců. Proto s jarním táním a prvními vyššími teplotami se každá moucha kolem vašeho domu probouzí ze zimního spánku a začíná znovu žít.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Každá moucha naklade na odpadky a tlející zeleninu až 150 vajíček, které se zanedlouho vylíhnou v mladé mouchy. Pokud tedy nevynesete odpadky z domu co nejdříve, můžete si být jisti tím, že se much ve vnitřním prostoru jen tak nezbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Černý bez lze využít pro postřik proti škůdcům na zahradě

Mouchy jsou zákeřně nebezpečné svým přenášením nemocí

Tento obtěžující hmyz není zdraví nebezpečný na první pohled. To znamená, že mouchy nekoušou, neštípou a nezpůsobují alergické reakce. Svými návyky a způsobem chování však dokáží přinášet do domácností smrtelně nebezpečné nemoci. Mezi ty nejrizikovější patří:

  • tyfus
  • úplavice
  • cholera
  • antrax
  • tuberkulóza

Jak se zbavit much v domácnosti?

Mezi ty nejznámější a nejúčinnější metody, jak vyhubit mouchy z vašeho domova, jsou rozhodně lepkavé lapače much (známé spíše jako “mucholapky”) a lovení much plácačkou na mouchy. Dalším a v poslední době velmi oblíbeným způsobem zabíjení much je rozhodně elektrický lapač. Díky minimalistickým elektrickým výbojům moucha nepřežije a vy se tak můžete radovat z čisté domácnosti bez hmyzu. Tento elektrický odpuzovač hmyzu se ale nedoporučuje v dětských pokojích kvůli bezpečnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Slimáky odeženou ze zahrady některé aromatické rostliny, pomůžou také vaječné skořápky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Spreje jsou sice plné jedovatých látek, které v domácnosti nikdo z nás nevidí rád, ale od hmyzu vám zaručeně pomohou. Po aplikaci spreje proti mouchám se můžete radovat z čisté domácnosti už po dvou hodinách po použití, sprej dokonce likviduje i nakladené larvy. Při použití se doporučuje opustit domácnost alespoň na ty dvě hodiny.

 

Přidat na Seznam.cz