Soil Is Rich Minerals Various Nutrients Cultivation

Na jaře dodá rostlinám energii dusičnan amonný, pozor ale na správné množství

Krásná zahrada je pýchou každého zahradníka. Je ale potřeba se jí věnovat celý rok. Na jaře, kdy příroda ožívá, začíná na zahradě nejvíce práce. Po zimní vegetaci rostliny potřebují pořádnou dávku energie a na to je potřeba dobré hnojivo. Někteří používají staré, osvědčené recepty, jiní sáhnou po profesionálním hnojivu a tím je dusičnan amonný.

Je to hnojivo, které je velmi rozšířené mezi pěstiteli rostlin

Dusičnan amonný obsahuje dusík ve formě dusičnanů a amonia, který je nezbytný pro růst rostlin. Používá se na plantážích, ale také v menších zahradách. Je univerzální, takže ho můžete použít na trvalé rostliny, jednoletky, keře, stromy nebo zeleninu. Trávník bude hustší a intenzivně zelený.

Mohlo by vás zajímat:  Zázračné diety nikdy nefungují. Skutečně zhubnout pomůže úplně něco jiného
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud ho používáte rozumně, urychlíte růst rostlin a poskytnete jim bohatší kvetení. Kořeny navíc lépe vstřebají minerály z půdy, plody budou mít více cukru a bílkovin a listy nebudou žloutnout. Dusičnan amonný je často obohacen o hořčík a vápník – látky nezbytné pro správný růst rostliny.

Jaké má dusičnan amonný složení?

Dusík rostliny získají ve dvou formách – amoniu a dusičnanu. Aby bylo možné vytvořit si správný poměr hnojiva, musíte vědět, jak tyto formy fungují. První je pomalejší a uvolňuje dusík postupně. Stimuluje růst kořenů, pomáhá rostlině vstřebávat křemík i fosfor. Druhá forma je absorbována přímo, usnadňuje příjem vápníku nebo sodíku, přebytek se uloží v rostlině a způsobuje větvení.

Mohlo by vás zajímat:  Cibule a česnek nesmí chybět v žádné kuchyni. Kromě typické chuti působí skvěle na zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Jak dusičnan používat? Při pěstování domácích rostlin by se měl udělat půdní test na přítomnost organických sloučenin. Poté již budete vědět, jak správně zvolit dávku potřebnou pro danou rostlinu. Dusičnan amonný používejte na jaře. Je zde několik možností – smíchat ho s půdou, do které jsou rostliny zasety, ve formě granulí, které položíte na zem, nebo jako roztok s vodou, jež se na květiny nastříká. Dejte pozor, abyste rostliny nepřehnojili.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/ammonium-nitrate-fertilizer.htm
Přidat na Seznam.cz