Bushes Lavender Courtyard

Proti škůdcům v zahradě pomohou bojovat některé druhy květin a bylinek

Zahradničení je úžasný koníček, který může být obohacující i terapeutický. Může však být frustrující, když vaši zahradu napadnou škůdci a zničí vaši tvrdou práci. I když existuje mnoho dostupných chemických řešení, jak se škůdců zbavit, mohou být škodlivá pro životní prostředí a naše zdraví. Naštěstí existují i přirozené způsoby, jak škůdce odpudit, jako je zasazení určitých druhů rostlin do zahrady. Zde jsou některé rostliny, které můžete zahrnout do své zahrady, aby přirozeně odpuzovaly škůdce:

Květiny, které jsou nejen krásné, ale i účinné

  • Afrikány: Afrikány jsou oblíbenou rostlinou, která je známá svými jasnými, veselými květy. Jsou však také účinné při odpuzování různých škůdců, jako jsou mšice, komáři a molice. Výsadba afrikánů ve vaší zahradě může pomoci udržet tyto škůdce daleko od ostatních rostlin.
  • Kapucínky: Kapucínka je barevná rostlina, která je známá svými jedlými květy a listy. Jsou však také účinné při odpuzování škůdců, jako jsou mšice, molice a ploštice.
  • Chryzantémy: Chryzantémy jsou další oblíbenou rostlinou, která je známá svými krásnými květy. Jsou však také účinné při odpuzování různých škůdců, jako jsou mravenci, ploštice a klíšťata. Chryzantémy totiž obsahují přírodní insekticid zvaný pyrethrin, který je toxický pro mnoho druhů hmyzu.
Mohlo by vás zajímat:  Echinacea právem patří mezi oblíbené květiny, ale pouze v jedné barvě je opravdu poklad
Zdroj obrázku: Freepik

Lahodné bylinky vám také pomohou

  • Levandule: Levandule je voňavá bylinka, která je nejen krásná, ale i účinná při odpuzování škůdců. O její silné vůni je známo, že odpuzuje komáry, moly a blechy. Levanduli si můžete zasadit na zahradě a z jejích sušených květů vyrobit sáčky, které umístíte do zásuvek nebo skříní.
  • Bazalka: Bazalka je lahodná bylina, která je účinná i při odpuzování škůdců. Je známo, že odpuzuje mouchy, komáry a třásněnky. Výsadba bazalky ve vaší zahradě může pomoci udržet tyto škůdce daleko od vašich ostatních rostlin a můžete ji také použít při vaření.
  • Máta: Máta je osvěžující bylina, která je účinná i při odpuzování škůdců. Odpuzuje mravence, blechy a komáry. Pěstování máty ve vaší zahradě může pomoci udržet tyto škůdce daleko od vašich ostatních rostlin a můžete ji také použít při vaření a přípravě osvěžujících nápojů.
  • Rozmarýn: Rozmarýn je vonná bylina, která je účinná i při odpuzování škůdců. O jeho silné vůni je známo, že odpuzuje komáry, moly a mouchy. Výsadba rozmarýnu ve vaší zahradě může pomoci udržet tyto škůdce daleko od ostatních rostlin a můžete jej také použít při vaření.
Zdroj: https://trugreenmidsouth.com/blog/11-garden-plants-keep-bugs-away/
Přidat na Seznam.cz