Colony Aphids Ants Garden Plants

Mšice jsou postrach všech zahradníků. Postřik z jedlé sody je zlikviduje a rostlinám neublíží

Mšice patří jednoznačně mezi ty nejnenáviděnější rostlinné škůdce. Rostlinu rychle ničí a zároveň šíří virová a plísňová onemocnění. Ta rostliny značně oslabují a následně způsobují i jejich uhynutí. Naštěstí existuje řešení! Velice snadným způsobem si můžete z pohodlí domova připravit ekologický postřik, který vás těchto nezvaných hostů jednou provždy zbaví. Jak na to a co budete potřebovat?

Jedlá soda nejen v kuchyni

Všichni máme jedlou sodu zafixovanou jako ingredienci na pečení, ale není to její jediné využití. Tento bílý prášek má hned několik dalších uplatnění, o kterých určitě stojí za to vědět. Nejen že vás zbaví mýdlových usazenin nebo vodního kamene, snadno si poradí i s plísněmi. Kromě toho dokáže zamávat právě i s mšicemi. Je pro ně totiž přímo smrtelná. Postřik z jedlé sody mšice rychle odstraní. I přesto zůstává pro užitečný hmyz, jako jsou včely, bezpečným.

Mohlo by vás zajímat:  Čedičová mouka vyživí půdu na zahradě i v květináči. Toto netypické hnojivo potěší všechny rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Výroba postřiku zabere jen pár minut. Existují tři možnosti, jak sodný postřik připravit. První možností je rozmíchat v litru teplé vody čtvrt čajové lžičky jedlé sody a třetinu lžičky oleje dle vlastního výběru. V druhém případě můžete složku oleje vyměnit za několik kapek mycího prostředku na nádobí. Třetí varianta spočívá ve smíchání půl lžičky jedlé sody v litru teplé vody a následném přidání 2 ml přírodního šedého mýdla.

Aplikujte dvakrát týdně

Ať už zvolíte jakoukoliv variantu přípravy postřiku, přísady důkladně promíchejte, aby prášek jedlé sody nezůstal na dně rozprašovače. Pokud si na rostlině všímáte jen několika jednotek mšic, stačí postřik aplikovat jednou za tři až čtyři dny. V případě, že je invaze v pokročilejším stádiu a hmyz se hromadí na rostlině vedle sebe, až rostlinu doslova zakrývá, frekvenci kropení okamžitě zvyšte. Roztok z jedlé sody se v tomto případě na rostlinu nebojte stříkat klidně i denně.

Zdroj: https://treehouse.co/us/blog/how-to-get-rid-of-aphids-5-proven-home-remedies-for-aphids.html
Přidat na Seznam.cz