Indoor Flowers Wooden Background Beautiful Geraniums Pots

Mnozí používají kávové filtry, aniž tuší, jaký poklad ve skutečnosti mají doma

Používáte doma kávové filtry? A pěstujete rostliny? Pokud ano, můžete si usnadnit péči o ně. Je několik možností, jak v této oblasti kávový filtr využít. A jak vám může kávový filtr pomoci?

Přesazování rostlin

Rozhodně se vyplatí kávový filtr použít při přesazování rostlin. Před přesazením obalte celou rostlinu i se zeminou. Zemina se vám nebude sypat nikde okolo, pohodlně rostlinu přesadíte do nového květináče.

Zabráníte přelévání rostlin

Pokud umístíte kávový filtr do květináče, usnadníte si zalévání. Stává se vám někdy, že rostlinu přelijete a všimnete si toho až ve chvíli, kdy vám začne stékat voda na okenní parapet? Pokud použijete kávový filtr, této situaci zabráníte. Kávový filtr část vody absorbuje. Zároveň je však polopropustný. Tím pádem pomůže zajistit rostlině optimální podmínky. Neškodí jí pouze velké sucho, ale i nadměrná vlhkost a díky tomuto triku se ke kořenům dostane vzduch i minerály a nezačne uhnívat.

Mohlo by vás zajímat:  Cibulové slupky podpoří rostliny v růstu a pomohou udržet je zdravé
Zdroj obrázku: Freepik

Využijete nejen filtry, ale i kávu

Vzhledem k tomu, že máte doma kávové filtry, pravděpodobně máte blízko i ke konzumaci kávy. V kávovém filtru se zachytí kávová sedlina, kterou můžete při domácím zahradničení také využít. Jedná se o skvělé domácí ekologické hnojivo. Kávová sedlina uvolňuje živiny postupně, ne najednou jako některá běžná hnojiva. Rostliny jsou tedy vyživovány delší dobu. Kombinace kávové sedliny a filtrů vám zajistí zdravé a silné rostliny, které budou déle kvést.

Kromě péče o rostliny jsou ještě další způsoby, jak kávový filtr v domácnosti využít, a to například k vyleštění zrcadel a dalších skleněných ploch v domácnosti. Použít se dá i k vyčištění monitorů, televizních obrazovek a mobilních telefonů, aniž by se povrch jakkoliv poškodili. Jak vidíte, využití je velmi široké a je škoda filtry používat pouze při přípravě kávy.

Zdroj: https://www.mentalfloss.com/article/644319/coffee-filter-in-flower-pot-hack
Přidat na Seznam.cz