Sugar 2510536 1280

Mirka: Každý se podivoval, kam všude jsem přidávala cukr. Známý bílý zabiják však fungoval úplně naopak

Cukru se říká bílý zabiják a měl by se omezit. Já si myslím pravý opak a používám ho možná více, než je zdrávo. Každý se tomu podivuje, ale když mu ukážu výsledky, dá mi za pravdu. Nutno ale říci, že pokud jde o konzumaci cukru mou osobou, skutečně ho omezuji. Jsem si vědoma, že lidskému tělu škodit může. Zároveň je ale oblast, kde může výrazně prospívat. Proto mu neříkám bílý zabiják, ale naopak bílý životabudič a pomocník.

Jako jednoduché a funkční hnojivo

Cukr už dávno nepřidávám do kávy, do čaje, nebo do jídla. Pokud jde o mé stravování, snažím se sladit alternativně. Přesto ale cukr neustále kupuji, jelikož ho používám při svých pokusech o pěstování rostlin. Cukr, i když je obyčejný a levný, totiž může fungovat jako zajímavé a funkční hnojivo. Doslova jako unikátní životabudič pro mnoho rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Franta: Kvůli vysokému cholesterolu jsem na zahradě začal pěstovat něco, co má manželka přímo nesnáší
Zdroj obrázku: Pixabay

Použití je snadné

Stejně jako se vším ostatním, i u cukru platí, že je důležité to především nepřehánět. Stačí vždy jenom menší množství, zhruba jedna lžička, která se rozpustí v několika decilitrech vody. Tato voda se následně nechá odstát a poté se s ní rovnoměrně zalije několik rostlin. Ideální dobou je právě jaro – proto jsem se rozhodla, že vám svůj tip dám, ale také kdykoliv, když je potřeba rostlinu trochu oživit a dodat jí energii. Ostatně, cukr dodá energii i člověku, tak proč by ji nemohl dodávat i rostlině?

Mohlo by vás zajímat:  Lukáš: Vodu z vařených brambor nosím na zahradu po kýblech. Pro sousedy jsem podivín, ale mám svou teorii

Stačí úplně obyčejný

Samozřejmě jsem chtěla pro rostliny vždy to nejlepší, a tak jsem dokonce kupovala a zkoušela různé třtinové kvalitní cukry. A výsledek? Byl úplně stejný, jako s běžným bílým. Takže proč utrácet zbytečné peníze. A to jak za různá chemická drahá hnojiva, tak i za lepší cukry. Úplně stačí sáček toho běžného, který pokud pěstujete pár květin, může klidně vydržet i roky. Pokud ho dříve nesníte vy. To byste ale neměli, pro lidi stále platí, že je to bílý nebezpečný zabiják, který může způsobit řadu problémů.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu naší čtenářky
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Přidat na Seznam.cz