Hrachor

Milovníci růžových a fialových odstínů mohou do těchto barev odít celou zahradu

Kvetoucích rostlin a keřů existuje ohromné množství druhů a tomu odpovídá také nepřeberná paleta dostupných barev. Pokud k vašim nejoblíbenějším barvám patří růžová a fialová a chcete takto vyladit celou zahradu nebo její část, stačí jen vědět, které druhy rostlin vám nejlépe pomohou tohoto efektu spolehlivě dosáhnout.

Hrachor

Mezi barevnými varietami hrachoru najdete jak růžové, tak i fialové odrůdy, na výběr je také více velikostí květů. Novější odrůdy se dokonce pyšní i dvoubarevnými nebo pruhovanými květy. Jedná se o příbuzné hrachu, a pokud jde o tvar květů, připomíná květy orchidejí.

Mohlo by vás zajímat:  Kytici ve váze věnujte maximální péči, odvděčí se dlouhou svěžestí a krásou
Zdroj obrázku: Freepik

Pivoňka

V růžové i fialové barvě je dostupná také pivoňka, kterou lze pěstovat jako rostlinu nebo i jako dřevinu. Pivoňky jsou velice atraktivní, protože mají velká, pevná, kulovitá květenství plná drobných, výrazně zbarvených květů a navíc krásně voní.

Zvonek

Mezi velice oblíbené okrasné rostliny patří také zvonek, jehož květy mívají modravou až fialkovou barvu a velice pěkný tvar připomínající zvonek nebo trychtýř. Jsou navíc poměrně nenáročné, a tedy vhodné i pro začínající pěstitelé a skalkaře. Existují i odrůdy, u nichž bylo docíleno výrazně většího květu než u běžných druhů.

Mohlo by vás zajímat:  Září je vhodné pro výsadbu okrasných rostlin, stromů i dosetí trávníku
Zdroj obrázku: Freepik

Hvozdík

Velice univerzální, a přitom krásnou okrasnou rostlinou je také hvozdík, který může být pěstován nejen jako letnička nebo dvouletka, ale také jako trvalka. Některé druhy mají nádhernou růžovou barvu, od jemné až po tmavou, sytou. Květy se vyznačují roztřepenými okraji okvětních lístků.

Bugenvilea

Pokud jste někdy cestovali do Chorvatska nebo do jiné jižní země, jistě vás uchvátily nádherné, výrazně zbarvené popínavé keře, zdobící místní domy a kamenné ploty. Jedná se o keře bugenvilea, u nichž je zajímavé, že barvami neoplývají květy, ale listeny. Odrůdy jsou zabarveny jak do nejtypičtější fialové, tak i do růžové barvy.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/design/color/perfect-pink-and-purple-plant-combinations/
Přidat na Seznam.cz