Tea Bags 3836347 1920

Účinky pití čaje jsou známy po staletí, tento lahodný nápoj lze ale využít i jinak

Lahodný horký nápoj pro chvíle pohody? Čaj je mnohem víc než šálek dobrého nápoje. Pomůže vám při úklidu domácnosti a dokáže odradit veškeré škůdce a hmyz z vaší domácnosti. Jak čaj použít, aby byl prospěšný celému vašemu domovu? Podívejte se na užitečné rady.

Kromě kulinářských výhod, lahodné chuti i příjemné vůně vám čaj pomůže i jinak pro klid vašeho domova. Použijte ho při péči o pokojové rostliny, při úklidu i při dalších činnostech v domácnosti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Přírodní hnojivo pro květiny

Přírodní hnojivo je základním stavebním kamenem správného růstu každé pokojové rostliny. Pro hnojení zeminy vám pomůže kávová sedlina, vaječné skořápky nebo slupky z banánů. Vedle nich vám ale skvěle poslouží při hnojení rostlin také čaj. Připravte si lahodný černý čaj a jeden připravte i pro vaše rostliny. Druhý den, kdy je čaj již úplně vychladnutý, jím můžete zalít rostliny. Pomocí rozprašovače můžete postříkat i listy květin, díky tomu získají na zdravějším vzhledu.

Mohlo by vás zajímat:  Jablečný ocet překvapí svými účinky. Celá domácnost se díky němu bude jenom blýskat

Potřebujete se zbavit mšic?

Škůdci, kteří mohou navštívit i vaší domácnost, mohou zničit květiny i úrodu na zahradě. Pokud se potřebujete zbavit mšic, pak si připravte silný černý čaj a po jeho vychladnutí ho nalijte do rozprašovače. Postříkejte všechny rostliny i úrodu postiženou mšicemi. Po pár hodinách všichni škůdci zmizí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dodejte vašemu nábytku lesk

Váš krásný dřevěný nábytek po letech ztratil svůj přirozený lesk a je vám líto ho vyměnit za nový? Není nic jednoduššího než použít to nejlepší přírodní leštidlo. Uvařte si čaj a sáček od čaje nevyhazujte. Tímto vlhkým sáčkem potřete čela a dvířka vašeho nábytku a poté vyleštěte nábytek suchým hadříkem. Váš nábytek bude opět plný lesku a života.

Přidat na Seznam.cz