Sliced Watermelon Wooden Nature Close Up Fresh Watermelon Pieces Tropical Summer Fruit

Melounová detoxikace trvá šest dní, během nichž se organismus pročistí a získá znovu energii

Meloun je oblíbená potravina, kterou si dopřáváme zejména v letních měsících. Chutná sladce, osvěží nás a dokáže dobře zasytit. Kromě toho ale také z těla vyplavuje toxiny a pouhých několik dnů melounové diety stačí k tomu, abyste se začali cítit lépe. Detoxikace melounem se doporučuje zejména po léčbě antibiotiky nebo při užívání většího množství léků, při otocích, kožních problémech, vysokém cholesterolu a nadváze.

Připravte si smoothie

Samotná očistná kúra spočívá v jezení melounu po dobu šesti dnů. Buď ho můžete jíst jen tak, nebo si z něj připravte smoothie spolu s citronem a čerstvou okurkou. Přidat můžete i pár lístků máty. Během detoxu jezte jen malá jídla, například k snídani si dejte vajíčko, na oběd pečenou rybu nebo kuřecí prsa a na večeři jogurt nebo podmáslí. Za týden můžete zhubnout až čtyři kilogramy.

Mohlo by vás zajímat:  Dopřejte svým nohám zvláčňující péči. Budou krásné a dokonale hladké

Melouny jezte nevychlazené a dobře uzrálé. K tomu pijte čistou vodu nebo neslazený čaj. Melounu trvá asi půl hodiny, než dorazí do střev, proto se doporučuje nekonzumovat v této době žádné jiné jídlo. Meloun má obecně blahodárné účinky na lidský organismus, pročisťuje ledviny a močový měchýř, zlepšuje náladu a zmírňuje stres.

Zdroj obrázku: Freepik

Řada prospěšných vitamínů

Meloun obsahuje řadu důležitých vitamínů, například vitamíny skupiny B a vitamín C. Dále obsahuje kyselinu křemičitou, hořčík, vápník, draslík, železo, fosfor, fluor, měď, zinek a další prospěšné látky. Melouny mají schopnost chovat se v těle zásaditě, proto pokud ho budete jíst celý den, pomůže vám odkyselit organismus.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivové hnojivo rostliny podpoří v růstu a ochrání je před nemocemi

Většinu melounu tvoří voda, zbytek zastupují sacharidy, vitamíny a minerály. Vyplatí se konzumovat i jadérka melounu. Pomáhají se vstřebáváním vápníku v organismu, podporují látkovou výměnu, zlepšují činnost kardiovaskulárního systému a jsou zdrojem energie. Obsahují vlákninu, takže působí i proti zácpě. Pokud vám vadí je křoupat, připravit si z nich můžete třeba čaj.

Zdroj: https://betterme.world/articles/watermelon-detox/
Přidat na Seznam.cz