Woman Planting Primula Flowers Spring Garden

Začátek dubna je ideální pro výsadbu prvních květin. Z barevných kvítků si každý vybere

Jaro je už tady a vy nedočkavě pokukujete po zahradních rukavicích. Pokud právě vybíráte ze semínek okrasných rostlin, v našem článku vám poradíme, které to jsou a jak je správně vysadit, abyste se mohli těšit z bohaté úrody barevných květin.

Dobře se před výsadbou připravte

Zásobte se kvalitními květináči nebo podobnými nádobami. Každému druhu dopřejte samostatnou nádobu. Každá květina má jiné nároky na růst a zavlažování. Nádoby si označte, abyste věděli, co jste kde zasadili. Nezapomeňte hlavně na kvalitní drenáž květináčů, když přebytečná voda nebude mít kam odtékat, kořeny sazeniček mohou začít hnít.

Mohlo by vás zajímat:  Šeřík ve váze vydrží déle při správném střihu a pravidelné výměně vody

Země na výsev musí být prodyšná, aby měla sazenička dostatek prostoru pro růst. Raději kupujte zeminu přímo na výsev, protože ta je obohacena o živiny, které pomáhají k rychlejšímu vyklíčení. Malá semínka pouze vysypte na povrch substrátu a ta větší zaseďte asi 3 cm hluboko a zakryjte hlínou. Semínka jemně zalijte vodou. Nádobu zakryjte průhlednou fólií a udělejte do ní pár dírek, ať mají rostlinky vzduch. Na každém obalu od semínek je napsáno stanoviště vhodné pro danou květinu. Většina má v oblibě slunečná a teplá místa.

Mohlo by vás zajímat:  Oslaďte život své zahradě. Na cukru si pochutnají rostliny, včely i přátelské bakterie
Zdroj obrázku: Freepik

Druhy květin, které vysadíte jako první

Pravidelně rostlinky zalévejte. Pokud se fólie zamlží, odkryjte ji alespoň na dvě hodinky a následně ji vraťte zpět. Když se objeví první lístky, můžete fólii odstranit úplně. Každá rostlinka je připravena k výsadbě někdy jindy, většinou je to ale v polovině května. V březnu ale můžete zasadit například macešky. Nemají rády přímé a ostré slunce, takže je vysázejte do polostínu. Chraňte je také před silným deštěm a větrem. Vysazujte je spíše na balkon nebo terasu.

Mohlo by vás zajímat:  Výsadbu užitkových a okrasných rostlin je důležité v zahradě dobře naplánovat

Květina s názvem verbena zase potřebuje slunečné stanoviště a dobře vyživenou půdu. Pravidelně ji zalévejte, ale vyberte jí nádobu s kvalitní drenáží. Nemá ráda mrazy a průvan. Petúnie jsou květiny, které můžete vysadit na balkon i na zahradu. Vyžadují humusovou půdu a mírně slunečné místo. Pomněnka je určitě znakem toho, že jaro je už tady. Je to velmi nenáročná rostlinka, která vyžaduje jen polostín a vlhko.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/gardening/g26871666/best-flowers-to-plant-for-spring/
Přidat na Seznam.cz