Tangerines 1721633 1920

Mandarinky po celý rok posilují imunitu a chrání zrak. Tím ale jejich prospěch nekončí

Ve chvíli, kdy skončí sezóny broskví, borůvek a malin, jsou mandarinky potěchou pro všechny milovníky ovoce. V našich krajích je navíc můžete zakoupit během celého roku, takže si je můžete dopřát, kdykoli jen chcete. Proč byste je vůbec měli jíst? Kromě toho, že jsou skvělou svačinkou, existuje i mnoho dalších důvodů, proč by mandarinky neměly chybět ve vašem jídelníčku. Podívejme se na to.

Úžasný zdroj vitamínů pro vaše tělo

Konzumace těchto drobných oranžových plodů je jedním z nejlepších způsobů, jak během celého roku posilovat svůj imunitní systém. Jsou totiž cenným zdrojem vitamínů A a C, což jsou hlavní vitamíny, které potřebujete pro zvýšení imunity. A budete se divit, ale mají jich více než pomeranče, citrony nebo pomela. O obranyschopnost organismu byste přitom měli pečovat nejen během chřipkového období, ale po celý rok.

Mohlo by vás zajímat:  Sušené meruňky doplní potřebnou energii a důležité vitamíny. Ideální svačinka do podzimních dní
Zdroj obrázku: Pixabay

Stejné vitamíny (A, C) také zlepšují stav pokožky, vlasů a nehtů. Vitamín A má navíc pozitivní vliv na zrak a přispívá k prevenci glaukomu. Máte-li potíže se zrakem nebo chcete podpořit zdraví a vzhled své pokožky, měli byste je začít pravidelně konzumovat.

Co dalšího vám mohou mandarinky přinést?

Toto chutné ovoce bychom měli samozřejmě konzumovat všichni. Ideální je ovšem pro jedince, kteří se chtějí chránit před cukrovkou nebo srdečními chorobami. Obsažený nobiletin funguje jako prevence proti těmto onemocněním. Navíc brání ukládání tuku v játrech, což je velmi prospěšná vlastnost.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr zeleniny a ovoce je široký. V obchodě se vyplatí nakupovat podle barvy a vůně
Zdroj obrázku: Pixabay

Toto zdravé ovoce má velmi nízký obsah kalorií (jeden kus jen 34 kcal). Také pomůže tělo očistit od toxinů a zlepšit trávení. To vše je určitě dobrá zpráva pro všechny, kdo si chtějí udržet štíhlou linii. Ať už máte jakékoli cíle, toto ovoce vám zaručeně pomůže dosáhnout mnohem lepšího zdraví a silnější imunity.

Zdroj: https://www.eatthis.com/health-benefits-of-tangerines/
Přidat na Seznam.cz