Kitchen 1867663 1280

Malá rustikální zahrádka na balkóně vnese do města trochu venkovské nostalgie

I ve velkém městě si můžete vytvořit vlastní malou zahrádku jako vzpomínku na tu babiččinu, na které jste trávili mnoho času. Udělejte si oázu plnou barevných květin a použijte přitom rostliny, které rostou volně v přírodě okolo nás.

Slunečnice kvete od léta do podzimu a vyžaduje slunné místo

Této květině byste měli zajistit spoustu slunce. Slunečnice budou vypadat dobře jak ve skupině, tak i volně, pokud se rozhodnete je mít na více místech po jedné rostlině. Rozjasní zahrádku a při pohledu na ně budete mít hned lepší den.

Mohlo by vás zajímat:  Ani o dovolené nemusí květiny trpět žízní. Stačí jim dát napít z lahve od vína
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Astry kvetou na přelomu července a srpna a okouzlí nás různými tvary a barvami – od bílé po všechny odstíny růžové a fialové. Vypadat skvěle budou v homogenních skupinách nebo v kombinaci se šalvějí, měsíčkem nebo echinaceou. Pokud pořídíte nízkou odrůdu, můžete jí vyplnit prázdná místa. Vyšší odrůda se hodí do zadních míst zahrádky. 

Echinacea fialová kvete dlouho a nepřetržitě od července do října. Pokud je vysazena ve skupinách, vypadá nejlépe. Má ráda neutrální nebo mírně zásaditou půdu, ale nedávejte ji do blízkosti azalek. Její květy přitahují včely a motýly. Botanická echinacea má na rozdíl od té, co pěstujeme v zahrádkách, léčivé účinky. Můžete ji nasušit. 

Mohlo by vás zajímat:  Fíkusy se mohou stát skutečnou ozdobou interiéru. Má to ale několik podmínek

Na zahrádku zasaďte i afrikán nebo cínie

Jednoletá rostlina, která dorůstá až 30 cm – to je afrikán neboli aksamitník. Má velké okvětní lístky, které mají různé odstíny žluté barvy. Přinášejí dobrou náladu a nemají žádné zvláštní požadavky na pěstování.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Cínie zapadá do atmosféry městské zahrady. Květy jsou různých barev a vyvíjejí se jednotlivě na olistěných výhoncích. Mohou zakrývat květy jiných rostlin, proto je lepší cínie zasadit do homogenních skupin.

Přidat na Seznam.cz