Spathiphyllum Interior

Ani stinný kout nemusí být prázdný. Tyto pokojovky v něm budou náramně spokojené

Rostliny v květináčích jsou většinou především dekorací každého domu nebo bytu. Většina z nich ale potřebuje dostatek světla, aby krásně kvetly a zdobily domácnost. Existují naštěstí rostliny, které mohou být umístěny ve stínu a jejichž pěstování je velmi jednoduché.

Sanseviera neboli tchynin jazyk

Sanseviera neboli tchynin jazyk je oblíbená pokojová rostlina, která se řadí mezi sukulenty. Tato rostlina má schopnost uchovávat vodu a živiny v listech. Tchynin jazyk je nenáročná rostlina, která dokáže růst i v chudé půdě a v polostínu. Této rostlině nevadí dlouhé období sucha. Rostlina nemá ráda ostré sluneční paprsky, které mají negativní vliv na její listy. Proto je rozhodně lepší tchynin jazyk dát na stinné místo a dobře snáší i tmavé místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Známe trik, po kterém orchideje pokvetou dlouhé měsíce. Klíčem je malá změna zálivky

Monstera

Popularita monstery se v posledních letech velmi zvýšila. Dokonce si ji zamilovaly i celebrity. I když má monstera tropický původ, velmi dobře snáší podmínky pro pěstování v domácnosti a není vůbec náročná. Nepotřebuje mnoho vody a nevadí jí ani období sucha. I když monstera snáší světlo, nemá ráda přímý sluneční svit. Ideální místo pro monsteru je polostín. Monstera roste i v poměrně tmavých místnostech, ale potom je třeba počítat s tím, že nedostatek světla zabrání tvorbě typických zářezů na listech.

Mohlo by vás zajímat:  Exotické krásky si potrpí na dostatek pozornosti a péče. Na podzim je třeba orchideje hnojit jinak
Zdroj obrázku: Freepik

Spathiphyllum neboli lopatkovec

Lopatkovec je další oblíbenou a nenáročnou rostlinou. Nejdůležitější je zajistit jí vlhký substrát, proto je důležité ji zalévat dvakrát až čtyřikrát týdně. Rostlina dává přednost polostínu. Neměla by být umístěna na přímém slunci, protože listy začnou rychle žloutnout a usychat. Této rostlině se daří v tmavých místnostech, ale je nutné jí poskytnout dostatek vody.

Zamiokulkas

Zamiokulkas patří mezi další rostliny, o které je snadné pečovat a navíc nevyžadují velkou údržbu. Zamiokulkas nesnese přímé slunce. Rostlině vyhovuje polostinné nebo stinné místo. Pro rostlinu je důležitá správná teplota, která by se měla pohybovat okolo 25 stupňů Celsia.

Zdroj: https://www.epicgardening.com/best-indoor-shade-plants-for-low-light-rooms/
Přidat na Seznam.cz