Maska

Lněná maska pokožku rozzáří a ubere jí několik let. Její příprava je přitom úžasně jednoduchá

Domácí pleťová maska ze lněného semínka dokáže s vaší pokožkou opravdu zázraky. Navíc je určená pro všechny typy pleti, a vyzkoušet ji tak můžete hned dnes. Lněné semínko obsahuje živiny, které podpoří nejen hydrataci naší pokožky, ale pro náš vzhled má ještě spoustu dalších pozitivních účinků. Zpevnění pleti nemusí být otázkou pouze drahých krémů, mnohem lepší bude vyzkoušet ty domácí, které jsou snadno dostupné.

Lněné semínko si poradí nejen s nečistotami

Vlastnosti lněného semínka jsou všem známé. Obsahuje zinek, který v masce pomůže při léčbě akné nebo jiných kožních problémů. Navíc je také plné omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které pomohou pleť napnout a dodat jí nejen hydrataci, ale také další vitaminy. Semínka jsou také zdrojem vitaminu E, který je v kosmetickém světě známý jako vitamin mládí.

Mohlo by vás zajímat:  Bramborové slupky nejsou žádný odpad! Mají skvělé účinky na lidské tělo i rostliny

Kromě toho v semínku najdete vitamin C, který podpoří nejen vaši imunitu, ale také zlepšuje pružnost samotné pokožky. Jaké účinky tedy můžete od pleťové masky ze lněného semínka očekávat? Poradí si nejen s akné nebo skvrnami na obličeji, ale také hydratuje obličej a to je to, co naše pokožka potřebuje po zimním období nejvíce. Díky lněnému semínku dosáhnete efektu, že vaše pokožka bude zářivá, zdravá a navíc budete vypadat mladší. Sjednotí barvu pokožky a prospěje i vašemu tělu.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se o své rostliny i během dovolené. Inspirujte se zajímavými nápady na zavlažování
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit lněnou masku na obličej?

Výroba takové masky nezabere mnoho času. Je však nutné mít při ruce veškeré produkty, které budete potřebovat. Lněná semínka zalijte horkou vodou, stačí malé množství. Pořádně zamíchejte a nakonec nechte vychladnout. Ve vodě semínka nabydou na objemu a objeví se gelová hmota. Tu si naneste na obličej, počkejte 15 minut a opláchněte vodou. Masku můžete používat dvakrát týdně.

Určitě se vyplatí vyzkoušet také jiné pleťové masky, které jsou z domácích surovin, a tím pádem bez obsahu chemických látek. Do pleťových masek můžete přidat citronovou šťávu, med nebo jiné produkty, které jsou vhodné pro péči o zdravou pokožku.

Zdroj: Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/5-amazing-beauty-facts-about-flax-seeds/
Přidat na Seznam.cz