The Ants With Red Ban Sign. Stop Ants Sign

Mravenci dokážou natropit velkou škodu. Z domu je vyženou přírodní šetrné metody

Mravenci jsou pro většinu domácností nepřítelem číslo jedna. Existuje jich několik druhů, které se neváhají vkrást do vašeho obydlí a dostat se k zásobám uskladněným v kuchyni. Jak s nimi efektivně zatočit, aby se již nevraceli? Můžete si pomoci surovinami, které najdete právě v kuchyni.

V domácnostech se objevují určité typy mravenců

Faraoni jsou mravenci, které v domácnostech najdete nejčastěji. Hnízda mají v mezerách ve dřevě, jež ničí. Mezi další druhy patří mravenci domácí a amazonky. Naštěstí proti nim můžete bojovat několika prostředky, které najdete doma, a pomohou. Prvním z nich je kombinace octa a citronu. Jedná se o neoblíbenější domácí prostředky pro zbavení se mravenců. Místa, kde se hmyz vyskytuje, pomažte octem a pokapejte citronem. Uvidíte, že za několik hodin nebude po mravencích ani stopy, protože kombinace těchto vůní je odpudí.

Mohlo by vás zajímat:  Plesnivé rajče nemusí skončit v koši. Snadno z něj vypěstujete nový rajčatový keřík
Zdroj obrázku: Freepik

Další možností je vazelína, kterou naneste na cestičky, kde se mravenci nejvíce pohybují. Uvíznou v ní, nedostanou se ven a pro vás bude jednodušší je chytit a odnést ven nebo kamkoliv daleko, aby se k vám domů už nedostali.

Zkuste čerstvé bylinky nebo pomerančovou kůru

Vyzkoušet můžete také sůl, pepř, skořici nebo prášek do pečiva. Skořicí nalákáte mravence ven, protože její vůně je přitahuje, prášek do pečiva uvolní toxické látky a mravenci uhynou. Fungovat bude i aromatická pomerančová kůra. I ta totiž láká mravence, ale obsahuje látku, která je zabije. Kůru nasekejte na malé proužky, dejte je na místa, kde se mravenci objevují, a uvidíte, jaký to bude mít efekt.

Mohlo by vás zajímat:  Cibulové hnojivo posílí rostliny doma i na zahradě a odežene nebezpečné škůdce
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud si doma pěstujete bylinky, můžete je využít k vyhubení mravenců. Zkuste oregano, bazalku nebo mátu, jejich listy dejte tam, kde se mravenci pohybují. Tato metoda je rychlá a brzy se mravenců zbavíte. Vyzkoušet můžete také obyčejné droždí. Efektivní metoda, která nic nestojí. 100 gramů droždí smíchejte s litrem teplé vody, směs nalijte do sklenic nebo misek a ty postavte na místa, kudy mravenci chodí. Mravence naláká vůně droždí a v misce se utopí.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz