Potatoes 544073 1280

Vařit a jíst brambory je zbytečnost, která nám výrazně neprospěje. Známá příloha má výživovou sílu úplně jinde

Život bez brambor si asi dokáže představit jen málokdo. Bramborová šťáva je ale prostředek, na který si většina lidí ani nevzpomene. Jde přitom o skvělou možnost, jak posílit své zdraví při některých onemocněních. Dnes se podíváme, jak připravit šťávu z brambor a jak a proč byste ji měli užívat.

Co obsahuje a proč ji užívat?

Šťáva ze syrových brambor obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Je cenným zdrojem vitamínů B a C, ale také v ní najdete vápník, draslík, železo, fosfor, hořčík a zinek. A zapomínat nesmíme na proteiny, které mají protizánětlivé a antikoagulační vlastnosti. Užívat by ji neměli jedinci s cukrovkou nebo sníženou kyselostí žaludku.

Mohlo by vás zajímat:  V zemědělství jsou přepravky a plastové palety nenahraditelné

Bramborová šťáva skvěle funguje jako prostředek na posílení imunitního systému, snížení rizika mrtvice, infarktu a aterosklerózy, ale také si poradí s gastrointestinálními potížemi a bolestí žaludku. Často se používá také při zánětech a bolestech kloubů, ale i při ekzému. Snižuje volné radikály, takže může zabránit vzniku rakoviny, chrání i před tvorbou ledvinových kamenů a mnoho dalšího.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak šťávu z brambor vyrobit?

Není to nic složitého. Na přípravu tohoto zázraku potřebujete jen dvě ingredience, a to syrové brambory a vodu. Stačí tři syrové brambory na 250 ml vody. Brambory můžete nebo nemusíte oškrábat. Mnoho minerálů se nachází právě ve slupce. Brambory nakrájejte na malé kousky a zalijte vodou. Promíchejte. Použít můžete i odšťavňovač (bez vody) nebo je nastrouhat.

Mohlo by vás zajímat:  Ochrana před klíšťaty je důležitá i mimo léto

Chuť zaručeně nebude vyhovovat každému, ale jde o velmi zdravý a jednoduchý způsob, jak posílit svůj organismus. Vaše tělo přitom přijme nejvíce minerálů a živin, když ji zkonzumujete do 20 minut od přípravy. Chcete-li šťávu skladovat, uložte ji do lednice, ale maximálně jen na dva až tři dny. Pijte jednu polévkovou lžíci třikrát denně, vždy před jídlem. Na chuť si časem jistě zvyknete a vaše tělo vám poděkuje.

Zdroj: https://krishijagran.com/health-lifestyle/start-consuming-potato-juice-to-get-these-amazing-health-benefits/
Přidat na Seznam.cz