Red Yellow Tulip Fields Are Densely Blooming

Kytice řezaných tulipánů udělá radost a ozdobí interiér. S několika triky vydrží čerstvá mnohem déle

Patří mezi nejkrásnější čerstvé květiny, kterými se ženy obdarovávají především na jaře. Tulipány se však do obchodů dostávají už v průběhu zimy, kdy se dovážejí z teplejších jižních oblastí. Vypadají krásně, ale často nevydrží ve váze dlouho a vadnou. Co dělat, aby vydržely svěží déle a dělaly radost po mnoho dnů? Stačí si osvojit některé jednoduché triky, tulipány budou ozdobou interiéru po opravdu dlouhý čas!

Čerstvé květiny jako ozdoba interiéru

Květinami do vázy se obdarovávají ženy a muži při svátcích, narozeninách nebo jiných svátečních příležitostech, ale mohou být i pravidelnou ozdobou interiérů včetně hotelových nebo kancelářských recepcí či restaurací a kaváren. Před umístěním do vázy je nutné vázu pořádně vymýt, vhodnější jsou nádoby ze skla, v keramických pórech mohou ulpívat bakterie a různé mikroorganismy z použité vody.

Mohlo by vás zajímat:  Velikáni mezi stromy: tyto dřeviny vynikají výškou nebo stářím
Zdroj obrázku: Freepik

Řezané květiny nemají rády přímé slunce

Tulipány, stejně jako jiné řezané květiny nesnesou přímé sluneční paprsky. Mohou je doslova sežehnout, proto je vhodnější umístění do polostínu, ale ne do úplné tmy nebo šera. Vhodné je postavit vázu doprostřed stolu nebo recepce, kde je dostatek světla bez přímého dopadu slunečního záření. Před umístěním do vázy se musí stonky sestřihnout rovně ostrými a čistými nůžkami. Takový řez provádějte u všech čerstvých květin s měkkými stonky, jako jsou gerbery nebo narcisy. Tulipány pak sestřihávejte každý den asi o 1 centimetr při výměně vody.

Mohlo by vás zajímat:  Jedna sklenice rajčatové šťávy denně podpoří zdraví jater, ledvin i srdce

Delší životnost za pomoci ledu a špendlíku

Teplý vzduch nemusí dělat čerstvým květinám dobře, přes den může být váza v zimní zahradě nebo na balkoně, který je krytý před mrazem. Připravit je možné i ledovou koupel, kdy se květiny položí do ledové vody s několika kostkami ledu. Poté se špendlíkem propíchá stonek, aby mohla rostlina snadněji přijímat vodu a vrátí se do vázy s čerstvou vodou.

Zdroj: https://www.woodenshoe.com/care/cut-flower-care/
Přidat na Seznam.cz