Ant Bridge Unity

Kypřicí prášek se hodí nejen při pečení. Vypořádá se se škůdci i odolnými skvrnami

Kypřicí prášek do pečiva se samozřejmě používá hlavně při pečení. Odtud také pochází jeho název. Nemusíte ho ale používat jen v kuchyni. Velmi dobře se hodí také k čištění skvrn nebo odstranění škůdců z rostlin. Funguje na plísně a dokonale vám vybělí závěsy i oblečení potřísněné kávou, čajem nebo rzí. Jak ho používat při aktivitách v domácnosti?

Prášek do pečiva na mravence a mšice

Mravenci i mšice jsou noční můrou pro každého majitele domu a zahrady. Boj s nimi není jednoduchý, ale prášek do pečiva vám může hodně pomoci. Až uvidíte cesty, kterými se hmyz pohybuje, posypte je kypřicím práškem. Můžete si také připravit pastu z prášku do pečiva a vody. Nastříkejte směs na rostliny nebo zákoutí domu. Uvidíte, že škůdci velmi rychle zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěná terasa a zahradní nábytek potřebují pravidelně čistit a ošetřovat

Prášek do pečiva na záclony, spodní prádlo i ponožky

Záclony i jiné tkaniny rychle žloutnou a udržet jejich sněhově bílou barvu nemusí být vždy jednoduché. Nenechte se zastrašit. Do dávkovače na prací prášek nasypte 1–2 balení přípravku a vyperte jako vždy. Tkaniny můžete také namočit do vody s balíčkem prášku do pečiva. Stejně dobře bude fungovat nejen na záclony, ale také na zašedlé spodní prádlo nebo ponožky.

Zdroj obrázku: Freepik

Prášek do pečiva na čištění spár a odolných skvrn

Kuchyň i koupelnu můžete dokonale vyčistit, když použijete prášek do pečiva. Jestli se ve spárách objevily plísně, vyrobte si pastu z prášku a vody. Musíte získat hustou konzistenci, kterou nanesete na spáry. Nechte působit alespoň 20 minut a potom vyčistěte spáry pomocí zubního kartáčku. Uvidíte, že budou spáry jako nové a vaše koupelna i kuchyně budou vypadat dokonale.

Mohlo by vás zajímat:  Uskladněte dobře úrodu zeleniny a ovoce, vydrží po celou zimu

Prášek do pečiva je také úžasný prostředek, který si poradí s odolnými skvrnami od rzi, kávy, čaje, džusu, potu nebo vína. Pastou z prášku do pečiva a vody můžete skvrny vyčistit. Jemně ji naneste na poškozené místo, nechte působit po dobu pár desítek minut a poté důkladně opláchněte. Jestli to nepomůže napoprvé, můžete metodu opakovat ještě jednou a potom oděv vyprat.

Zdroj: https://abcnews.go.com/GMA/Eco/eco-cleaning-tip-household-baking-powder/story?id=10436775
Přidat na Seznam.cz