Květiny vytvoří krásnou dekoraci i v koupelně. Některým se ve vlhku bude náramně líbit
Vysoká vzdušná vlhkost a nízké nebo žádné světlo po většinu dne rostlinám moc nesvědčí. Existují ale i takové rostliny, které můžeme bez obav pěstovat v koupelně. Které to jsou? Tilandsie například nevyžaduje téměř žádnou péči, rychle se přizpůsobuje podmínkám a není náročná na pěstování a její květenství působí velmi exoticky. Jejím domovem jsou pralesy Jižní Ameriky.
Působivé tilandsie
Tilandsie mohou mít stříbřité nebo zelené rýhované listy, které tvoří růžice, a květy se barví do fialového odstínu. Při jejím pěstování je třeba dbát na to, aby kořeny měly neustálý přístup ke vzduchu. Teplota v místnosti by neměla klesnout pod 20 °C. Rostlinu můžete pěstovat i bez květináče pouze ve vodě. Nehodí se ale do koupelny bez oken.
Toulcovka tvoří tmavě zelené, lesklé trsy špičatých listů. Květy mají většinou zelený nebo žlutý střed a bílé okvětí. Toulcovky mají rády vlhké prostředí a stinná místa. Potřebují ale štědrou zálivku a humózní, kyprou půdu s mírně kyselým pH. Orchideje by měly být zasazené do volného, dobře odvodněného substrátu, jinak jim ale prostředí koupelny nevadí. Vyhovuje jim polostín a vzduch s vysokou vlhkostí.
Šáchor je velmi nenáročný
Velmi zajímavou dekorací koupelny bude šáchor. Jeho původní domovinou je Madagaskar. Rostlina vytváří chocholy tmavě zelených tenkých listů, které připomínají prolamované deštníky. Šáchor může dorůst až do výšky jednoho metru. Je nenáročný na pěstování, potřebuje v podstatě jen dostatek vlhkosti. Květináč je nejlepší umístit do misky s vodou. Šáchor je také vhodný pro oblíbené hydroponické pěstování.
Kapradiny se budou cítit skvěle ve vlhkém prostředí. Tvoří malé, podlouhlé listy střídavě uspořádané na stonku. Jednotlivé výhonky kapradin mohou dosahovat až metrové délky. Rostlina by měla mít úrodnou, dobře propustnou půdu s mírně kyselým pH. Špatně snáší suchou půdu a častou manipulaci.
Zdroj: https://wildcreativeproject.com/small-space/plants-in-bathroom-without-window