Balcony 200431 1920

Květinový balkón skvěle doplní i některá zelenina či bylinky v květináčích

Krásné, udržované balkóny a terasy plné barevných květin a bylinek jsou ideálním místem k odpočinku v teplých dnech. Zkuste si je tedy udělat podle sebe, a jestli sníte o malé zahrádce, zvažte pečlivě výběr rostlin, které chcete na balkoně pěstovat. 

Vybrat si můžete mezi několika rostlinami

Pelargonie jsou velmi oblíbenými květinami, které se hodí na terasy a balkony. Ty s břečťanovými listy milují slunná místa, ale rostou dobře také v částečném stínu. Jejich visící plíživé výhonky jsou dokonalou dekorací pro balkonové boxy. Pokud jim dopřejete dobré místo pro růst, mohou být velmi dlouhé a nádherné. Pěstovat je není náročné, ale pokud je vystavíte přímému slunci, nezapomeňte je často zalévat.

Mohlo by vás zajímat:  Srpen přeje sázení některé zeleniny i okrasných rostlin
Zdroj obrázku: Pixabay

Převislá petúnie je další z rostlin, které patří mezi stálice na balkónech a terasách. Je to jedna z nejpopulárnějších květin a vyznačuje se dlouhými visícími výhonky se spoustou pohárkových květů. Je ideální na zavěšení do květináčů a krabic na přímém slunečním světle nebo v částečném stínu. Kvete poměrně dlouho dobu, od června do října. Vyžaduje pravidelné zavlažování po celé období kvetení. Nesmí ale dojít k přetopení rostliny, protože její kořeny mohou rychle hnít a zajít. 

Na balkóně můžete pěstovat kromě květin také zeleninu a bylinky 

Pokud nemáte zahrádku, neznamená to, že si nemůžete vypěstovat vlastní zeleninu nebo bylinky. Ty se dají pěstovat i doma na parapetu a při vhodných podmínkách budete mít čerstvé koření po celý rok. Velmi oblíbené na balkónech a terasách jsou rajčata, papriky nebo i jahody. Jejich pěstování není nic náročného a můžete mít čerstvou zeleninu i ovoce hned při ruce.

Mohlo by vás zajímat:  Působivé květy hortenzie budou krásnou dekorací po usušení, barvu si navíc lze přizpůsobit
Zdroj obrázku: Pixabay

Důležité je dbát na správnou zálivku a rostliny pravidelně hnojit. Nastudujte si také, do jakých typů květináčů rostliny nebo bylinky zasadit. Některým stačí menší prostor, ale některé mají široké a dlouhé kořeny a budou potřebovat více péče.

Přidat na Seznam.cz