Garden Hose 413684 1280

Květa: Když jsem používala domácí postřik na rostliny, rodina mě nesnášela. Šíleně smrděl, ale rostlinám pomohl

Můj domácí postřik na rostliny měl jednu velkou vadu. Doslova šíleně zapáchal a tento puch se linul naší domácností i několik dní. Já ho ale přestat používat nemohla, jelikož rostlinám skutečně prospíval. A to velmi dobře. Vždy, když jsem ho použila, byly rostliny doslova jako znovuzrozené. Nejenom, že se mi podařilo probrat je k životu, ale také jsem díky postřiku eliminovala některé škůdce a napravila četné škody, jako byly mírné choroby na rostlinách. A zatímco postřik pomáhal mým květinám, rodina trpěla. Ale musela to vydržet.

Používám velmi aromatickou surovinu

Můj domácí postřik na květiny i jiný rostliny je velmi jednoduchý. Skládá se jenom ze dvou surovin. Jednou je voda a tou druhou něco, co je velmi aromatické. A ne každý danou vůni dokáže dobře snášet. Jedná se o česnek. Ten je považován za unikátní přírodní antibiotikum, které velmi prospívá člověku. A dokáže pomoci léčit celou řadu zdravotních problémů. Málokdo ale ví, že česnek nemusí prospět jenom člověku, ale může prospívat také rostlinám.

Mohlo by vás zajímat:  Jediné hnojivo posílí všechny rostliny na zahradě i doma a ochrání je před nebezpečnými škůdci
Zdroj obrázku: Pixabay

Jednoduché a účinná péče

Pokud chcete mé postupy zkusit, doporučuji na to nejprve upozornit rodinu, nebo květiny přestěhovat někam, kde nebude vadit, že budou cítit. Potom si můžete vzít asi 25 deka česneku, který se prolisuje a rozmíchá v sedmi litrech vody. Den se v této nádobě nechá filtrovat a potom se přecedí přes jemný cedník. A je hotovo. Vzniklá voda je velmi dobrý postřik na rostliny, k jejich ošetření. Jedná se o univerzální metodu, takže funguje skoro na celou zahradu.

Mohlo by vás zajímat:  Z posekané trávy lze snadno vytvořit hnojivo, mulč i prostředek proti plísni

Jen pozor, pokud s touto metodou začínáte. Jak se říká, všeho moc škodí. Zde platí, že v jednoduchosti je síla. Česnek sice účinně bojuje proti škůdcům i chorobám, ale umí rostlině také ublížit. Proto to s aplikací radši nepřehánějte, jelikož byste svou rostlinu klidně mohli i spálit. A také pozor na to, aby postřik, který používáte, byl vždy čerstvý. Pokud byste nechali vodu delší čas, doslova se začne kazit a můžete s touto směsí nadělat více škody, než užitku.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu naší čtenářky
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Přidat na Seznam.cz