Hands Protecting Plant

Kvasnicové hnojivo vyživí sazenice. Připravit ho lze podle šesti kroků

Sazenice jsou počátkem každé úspěšné zahrady a péče o ně je nezbytná pro zajištění zdravé a plodné sklizně. Hnojení sazenic je klíčovou součástí péče a použití čerstvého pekařského droždí jako hnojiva je přirozeným a účinným způsobem, jak podpořit jejich zdraví a růst. V tomto článku si probereme, jak se o sazenice starat a kdy je přihnojovat a také jak používat hnojivo z čerstvého pekařského droždí.

Kdy je nejlepší čas hnojení?

Kdy začít s hnojením sazenic, závisí na typu sazenic, které jste zasadili, a na typu půdy, kterou používáte. Obecně platí, že byste měli své sazenice začít hnojit, když vyvinou první listy. To je obvykle asi dva až tři týdny po vyklíčení. Je důležité sazenice nepřehnojovat, jinak by mohlo dojít k poškození kořenů a popálení listů. Obecně platí, že je lepší sazenice přihnojit málo než přehnojit.

Mohlo by vás zajímat:  Pět skvělých způsobů, jak využít kyselinu citronovou nejen v kuchyni: Výsledkem bude pouze zářivá čistota

Můžete také sledovat, zda vaše sazenice nevykazují známky nedostatku nebo přebytku živin. Například žloutnoucí listy mohou naznačovat nedostatek dusíku, zatímco hnědé špičky na listech mohou znamenat popálení z přílišného hnojení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na hnojení sazenic čerstvým pekařským droždím

Čerstvé pekařské droždí je vynikajícím přírodním hnojivem pro sazenice a navíc je velmi snadné si ho vyrobit doma.

Ingredience:

  • 1 kostka čerstvého pekařského droždí,
  • 2 lžíce cukru,
  • 2 litry vlažné vody.

Instrukce:

  1. V malé misce smíchejte čerstvé droždí a cukr, dokud se nevytvoří pasta.
  2. Ve velké nádobě smíchejte kvasnicovou pastu s vlažnou vodou.
  3. Směs dobře promíchejte, dokud se droždí úplně nerozpustí.
  4. Nechte směs uležet několik hodin nebo přes noc, dokud nezkvasí a na povrchu se neobjeví bublinky.
  5. Jakmile se ve směsi objeví bublinky, je připravena k použití.
  6. Před použitím zřeďte směs stejným množstvím vody a použijte ji k zalévání sazenic jednou týdně. Ujistěte se, že směs hnojiv nalijete přímo do půdy, nikoli na listy, abyste zabránili popálení sazenic. Také se vyhněte použití směsi hnojiv na suché půdě, protože to může způsobit ztvrdnutí půdy a ztížit růst sazenic.
Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz