Traditional Indian Drink Turmeric Golden Milk

Kurkuma je víc než obyčejné koření. Přírodní nápoj z této rostliny udrží tělo i mysl v kondici

Zlatý nápoj s kurkumou uklidňuje žaludeční problémy, podporuje proces hojení ran a jizev. Stejně tak ho ale můžete použít při menstruačních bolestech a má antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Kurkuma má mnoho úžasných vlastností a pomůže vašemu tělu v mnoha ohledech, protože je velmi bohatá na živiny. Co dalšího vám toto koření přinese a jak ho ideálně konzumovat?

Podpořte práci mozku i imunitní systém

Díky látce kurkumin je kurkuma velmi populární nejen jako koření, ale také jako přírodní lék téměř na všechno. Využít ji můžete pro stimulaci imunitního systému ke zničení proteinů, které brání přenosu nervových signálů v mozku, což může vést k rozvoji Alzheimerovy choroby. Zároveň jde o koření dobré jako prevence rakoviny (prsu, kůže, plic, jícnu, žaludku, slinivky, jater nebo děložního čípku).

Mohlo by vás zajímat:  Droždí dodá rostlinám důležité živiny. Prospěšné je pro rajčata, okurky nebo salát
Zdroj obrázku: Freepik

Nápoj z kurkumy můžete skvěle využít také v případě nachlazení. Stačí, když do litru vody přidáte špetku kurkumy, dvě kuličky celého pepře a nakrájený citron. Vše povařte v hrnci a po vychladnutí můžete do tekutiny přidat trochu medu, abyste zmírnili silnou chuť kurkumy a citronu. Připravený nápoj pijte dvakrát denně a příznaky nachlazení budou pryč během chvilky.

Koření pro práci střev a diabetiky

Kurkuma velmi dobře stimuluje sekreci gastrinu a pankreatických enzymů. Díky tomu ji můžete použít při bolestech žaludku, zažívacích potížích i při regeneraci jater. Stejně tak podporuje metabolismus, takže napomůže i hubnutí. Stačí každé ráno vypít sklenici vody se špetkou kurkumy, pepře a citronové šťávy. Zlaté koření je skvělé i pro diabetiky, protože snižuje ukládání glykogenu v játrech, snižuje inzulinovou rezistenci a snižuje hladinu glykémie.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbená okurková polévka bude ještě lepší díky jediné ingredienci, která zároveň posílí zdraví

Jak kurkumu konzumovat?

Jak vidíte, kombinace s celým pepřem a citronem je pro kurkumu nejlepší a pro vaše tělo nejzdravější. Pro některé může být chuť příliš silná, ale to můžete vždy vyřešit přidáním malého množství medu, díky čemuž bude směs příjemně sladká.

Zdroj: https://www.northshore.org/healthy-you/fresh-recipes-warm-tumeric-drinks/
Přidat na Seznam.cz