Myrtus Hedera White Dresser

Kráska ze Středomoří uchvacuje lidstvo od nepaměti. Myrta má své místo v domovech i dnes

Ložnice je místem odpočinku, které by mělo být skutečnou oázou míru. Chcete-li vytvořit nejlepší podmínky pro spánek, stojí za to přemýšlet o správných rostlinách. Jednou z nejlepších rostlin do ložnice je určitě myrta. V dnešním článku vám řekneme, proč je to královna mezi pokojovými rostlinami.

Odkud tato rostlina pochází

Myrta se vyskytuje hlavně ve Středomoří. Rostlina má podobu hustých keřů, které někdy dosahují až 5 metrů. U nás se pěstuje v květináčích a nejčastěji dorůstá jednoho metru. Má tmavě zelené listy, bílé květy a silné aroma. Ve starověku byla myrta považována za symbol mládí a krásy, jakož i loajality a lásky.

Mohlo by vás zajímat:  Drobný vřes je stálezelenou ozdobou zahrady i interiéru a kvete až do podzimu

Věnec z jejích větviček sloužil mimo jiné jako dekorace během olympijských her nebo zdobil hlavy soudců a nevěst. V Bibli tato rostlina zase symbolizuje nesmrtelnost a vítězství života nad smrtí. Myrta má díky svým aromatickým vlastnostem široké využití. Jako první ji můžete využít v kuchyni. Má podobnou chuť jako bobkový list.

Zdroj obrázku: Freepik

Péče o myrtu

Rostlina by se měla pravidelně zalévat vodou o pokojové teplotě. Musíte však být opatrní, abyste myrtu nepřelévali – její substrát by měl být vždy vlhký, ale neměla by ve vodě stát. To může rychle způsobit její smrt. Myrta vyžaduje pravidelné ořezávání. Díky této akci bude mít rostlina krásný vzhled. Na jaře stojí za to odstranit zbytečné výhonky a vytvarovat rostlinu do tvaru, jaký se vám líbí.

Mohlo by vás zajímat:  Evropský průmysl ochrany rostlin přijal závazky do roku 2030

Tato rostlina je skvělá také v interiéru. Její vlastnosti umožňují omezit vývoj mikrobů ve vzduchu. Díky tomu myrta může zlepšit pohodu nebo kvalitu spánku všech členů domácnosti. Její nevýhodou však je, že má v zimě celkem specifické požadavky. Přechází do stavu odpočinku a potřebuje teplotu kolem 10 stupňů. Je dobré ji proto umístit do blízkosti okna, které často otevíráte.

Zdroj: https://www.thespruce.com/growing-myrtus-communis-5089132
Přidat na Seznam.cz