Red White Valerian Centranthus Ruber

Kozlík lékařský utiší bolesti, pomůže usnout a vrátí zpátky do pohody

Kozlíkové kapky jsou skvělým prostředkem na uvolnění a díky nim se vám bude lépe usínat a noc bude natolik dobrá, že se ráno probudíte svěží a plní energie do nového dne. Kozlík by tedy neměl chybět v žádné domácí lékárničce. Mnoho lidí ale netuší, jaké výhody může mít. Vyplatí se po něm sáhnout také v případě, že jste nemocní, protože má vlastnosti, díky kterým se dostanete znovu do formy.

Jak vám mohou kozlíkové kapky pomoci?

Kozlík se používá hlavně v lidovém léčitelství. Oddenky a kořen mají mnoho vlastností, které můžete pro své tělo využít. V přírodě kozlík dosahuje výšky až dvou metrů. Má velmi malé a voňavé květy, které rostlinu zdobí od června po celé léto. Kozlík pak najdete na loukách, ve vlhkých lesích nebo na vodních březích. Můžete sbírat nejen květy, ale také kořeny.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat kopr

Kořen má na tělo uklidňující účinek. Pomáhá zvládat stresové situace, emoční vypětí a díky látkám, které obsahuje, bude dobře pracovat nervový systém. Kozlík má také diastolický účinek, takže bude vhodný na žaludeční problémy nebo bolesti při silné menstruaci. Kozlíkové kapky si pak můžete koupit nebo sami vyrobit.

Zdroj obrázku: Freepik

Na co jsou vhodné kozlíkové kapky?

Jestli máte problémy s usínáním nebo spánkem jako takovým, kozlíkové kapky by vám měly pomoci. Usnadní usínání a spánek bude díky nim kvalitnější. Ve stresových situacích mohou pomoci nejen dospělým, ale také dětem nebo zvířatům. Pomáhají dostat se do psychické pohody, navíc má kozlík také protizánětlivé účinky.

Mohlo by vás zajímat:  Při vysoké hladině cholesterolu přijdou na pomoc i bylinky

Kapky můžete užívat několikrát denně, zabráníte tím také zažívacím problémům. V období menopauzy se bude ženám obzvlášť hodit, protože pomohou s výkyvy nálad, nervozitou a sníženým sebevědomím. Kapky je nutné zapít dostatkem vody. Nejsou ale vhodné pro lidi, kteří mají alergii na některou z látek, neměly by je užívat ani těhotné ženy.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/valerian-root
Přidat na Seznam.cz