Kopřivové hnojivo podpoří rostliny v růstu i plodech. Jeho výroba přitom nic nestojí
Kopřivové hnojivo je 100% přírodní a organické. Květiny i zeleninu vždy potěší, protože je bohatým zdrojem dusíku, vápníku, fosforu a hořčíku. To jsou minerály, které potřebuje každá rostlina bez ohledu na její druh, aby mohla hojně a zdravě růst. Bohužel toto hnojivo není vhodné pro všechny, ale o tom až později. Obrovskou výhodou je nejen fakt, že se jedná o přírodní produkt, ale také si ho může dovolit každý. Je totiž zadarmo. Co vám může toto organické hnojivo poskytnout?
Co můžete očekávat a jak ho vyrobit?
Jedná se o látku, která posiluje rostliny a urychluje jejich růst bez chemikálií. V první řadě musíte vyrazit do přírody a sklidit asi kilogram čerstvých a nejlépe mladých kopřiv. Pokud kvetou, květenství odřízněte. Následně musíte kopřivy nakrájet a zalít 10 litry vody v plastové nádobě. Nikdy nepoužívejte kovové nádoby!
Zakryjte nádobu (vědro) pouze látkou, nikoli víkem. Takto připravené rostliny dejte na dva týdny na odlehlé místo, protože tlející kopřivy budou páchnout. S tím musíte počítat. Každý den je promíchejte. Po dvou týdnech budete mít připravený výluh z kopřiv, který poskytne vašim květinám, ovoci i zelenině všechno potřebné, co jim pravděpodobně schází. Díky tomu budou rostliny krásnější, plody chutnější a rychleji porostou.
Co s hnojivem dělat
Kopřivy sceďte a zředěným hnojivem (litr na 10 litrů vody) zalijte rostliny každé dva týdny. Většinu zeleniny (zejména rajčat) můžete také přihnojit kopřivovým hnojivem. Je to pro ni ideální volba a budete mít mnohem větší sklizeň než v předchozích letech. A uvidíte, že plody budou jistě také chutnější. Existují ovšem rostliny, pro které není vhodné. Patří mezi ně cibule, česnek a luštěniny. Stejně tak není vhodné pro jednoleté květiny a trvalky, keře a ovocné stromy.
Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/herbs/nettle/nettle-as-fertilizer.htm