Young Woman With Allergies Holding Her Head Flowers Foreground Girl Suffering From Allergies

Rostliny pohlídají váš klidný spánek. Některé zmírní alergické příznaky a pomohou překonat nespavost

Trápí vás astma nebo alergie? Pak byste měli zauvažovat o vysazení následujících rostlin. Jsou nejen vynikající dekorací interiéru i zahrady, ale mají i různé zdravotní výhody. Pokud je máte v místnosti, budou čistit vzduch a vám se bude lépe spát. Některé předchází nachlazení, snižují úzkost a stres a pomáhají mozku pracovat efektivněji. Mimo jiné pomáhají zmírňovat příznaky astmatu a alergií.

Aloe vera a břečťan

Aloe vera je rostlina známá pro svůj neuvěřitelně dlouhý seznam zdravotních účinků. Zlepšuje kvalitu vzduchu, předchází nespavosti a její gel má hojivé vlastnosti. Podle vědeckých výzkumů je sama schopná v noci produkovat kyslík. Aloe vera nemusíte pěstovat jen v ložnici, hodit se bude i na balkon, na zahradu nebo do kuchyně.

Mohlo by vás zajímat:  Zbytky zeleniny nebo ovoce ještě najdou skvělé využití. Nahradí i nejdražší čisticí prostředky

Břečťan rovněž patří k rostlinám, které čistí vzduch. Má velmi příznivý účinek na lidi trpící astmatem a osoby s dýchacími problémy. Pomáhá snížit hladinu plísní ve vzduchu až o 95 %, takže předchází zdravotním problémům spojeným s alergiemi a dalšími respiračními onemocněními. Ze stejného důvodu je tato rostlina schopná pomáhat proti nespavosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Gardénie a levandule

Příjemná vůně gardénie uvolní každého, kdo vdechne její vůni. Má uklidňující účinek na tělo i mozek a je skvělou alternativou prášků na spaní. Umístěte ji ideálně poblíž postele. Rozhodně zvažte pořízení jasmínu. Je prokázáno, že vůně této exotické rostliny pomáhá při léčbě a postupném odstraňování nespavosti. Navíc překonává stres a úzkost.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší rostlinou do ložnice je rozhodně kapradina. Zkvalitní vzduch a dopřeje krásný spánek

Léčivé účinky levandule jsou dobře známé. Vědci zjistili, že její vůně pomáhá snižovat srdeční frekvenci, zmírňuje úzkost a stres, uklidňuje děti a zlepšuje jejich spánek. Tchynin jazyk je rostlina, která dokonale filtruje vzduch a zlepšuje jeho kvalitu. Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy, podráždění očí a snížení problémů s dýcháním. Kozlík lékařský je zase považovaný za jednu z nejúčinnějších v boji proti nespavosti. Používá se také jako sedativum a k léčbě úzkosti. Zklidňuje napětí v těle.

Zdroj: https://aire.health/blogs/news/top-5-asthma-friendly-houseplants
Přidat na Seznam.cz