Luxury Wedding Table With Flowers Trees

Konzumace květin není tak nebezpečná, jak se někteří domnívají. Tyhle druhy skvěle ozvláštní nejenom známé saláty

Že konzumujeme každý den ovoce i zeleninu či jiné potraviny rostlinného původu, je naprosto běžná věc, ale co květiny? Někteří z nás si často pochutnávají na rostlinách, o kterých je známé, že jsou zároveň také bylinou. K takovým patří zejména levandule či bazalka. Ti odvážnější si na jaře pochutnávají na mladých výhoncích pampelišky či jetele, přitom existuje celá řada dalších květin, které rozhodně stojí za ochutnávku. Všechny z nich můžete dokonce pěstovat na svých zahradách jako okrasné rostlinky. O jaké květiny se jedná a co je na nich tak dobrého? To vše a ještě více se dočtete níže v tomto článku.

Mohlo by vás zajímat:  Díky jednoduchým trikům vydrží květiny ve váze dlouho čerstvé. Těšit vás mohou i několik dní

Maceška

Právě macešky jsou jedním příkladem okrasných květin typicky pěstovaných v truhlících na okenních parapetech. Asi málokoho by napadlo se do těchto květin zakousnout. I přes to, že to zní poněkud zvláštně, byste měli tuto kytičku ochutnat. Ve skutečnosti se jedná o bylinu, jejíž okvětní lístky chutnají sladce a připomínají med. Velmi malé množství lidí také ví, že se jedná o přírodní antioxidanty, které jsou velmi vhodné pro pročištění organismu. Myslete ovšem na to, že jsou ke konzumaci vhodné primárně macešky s fialovými okvětními lístky.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty potřebují dostatek prostoru a slunce, přemokření jim neprospěje
Zdroj obrázku: Freepik

Růže

O růžích je velmi známé, že mají pozitivní vliv na lidské tělo. Ovšem používají se zejména v kosmetice, neboť si dokážou poradit s nejrůznějšími kožními problémy. Nikoho tedy nepřekvapí, že zrovna růže jsou léčivé, i když spíše při vnějším použití. Přesto jsou růže na chuť velmi dobré a rozhodně se nejedná o rostliny, které by vám nějak ublížily. Ba naopak, vyrábí se z nich džemy, přidávají se do koláčů a zdobí se s nimi nejrůznější sladké dezerty. Ještě aby ne, při vnitřním užití mají detoxikační a protizánětlivé účinky. Jen nikdy nekonzumujte růže koupené jako řezané, neboť jsou nastříkané chemií. Ke konzumaci používejte jen nestříkané růže z vlastní zahrady nebo divoké, které rostou v čistém prostředí.

Zdroj: https://www.westcoastseeds.com/blogs/garden-wisdom/list-of-edible-flowers
Přidat na Seznam.cz