Stray Cat 175733 1920

Kočka je hbitý domácí mazlíček, s pokojovými rostlinami se ale nemazlí

Máte doma kočičku? Potom tedy jistě víte, co takový domácí mazlíček dokáže s nábytkem, závěsy, květinami, pohovkou a jinými potřebami a nábytkem. Její drápky jsou neúprosné, ale zároveň pro kočku velmi důležité. Pomáhají jí šplhat, bránit se před nepřáteli, ale také si díky nim skvěle protáhnout zádové svaly, což je pro kočku po celodenním spaní jistě důležité. Ovšem, jakmile se kočka začne nudit, je to malér a dokáže rozdrápat půl domácnosti. Bohužel křičet nebo dokonce i bít domácího mazlíčka je nepřípustné. Máme pro vás jiné řešení, které zabrání kočičímu ničení všemožných věcí. Jaké to budou?  

Zbraň zvaná drápy!

Ne někdy, ale velmi často se stává, že kočička zničí nábytek svými drápky. Děje se to proto, že kočičí drápky jsou obklopené šupinami, které brání drápkům ve správném růstu. Dále to dělá proto, aby si protáhla svá záda po dlouhém spánku. Proto drápe například po skříni a u toho se protahuje. Jestliže nechcete, aby vám kočka ničila nábytek, opatřete jí škrabadlo. Nebo si ho klidně vyrobte doma, a to nejlépe z kusu dřeva. Pozor, musí to být dřevo přírodní, nikoliv překližka a jiné. Někdy se stane, že kočka nemá zájem o novou hračku. Potom nezbývá nic jiného, než důkladně nábytek ošetřit a čekat. Nebo také škrabadlo postříkat catnipem, který obsahuje mátu kanadskou, a ta kočky vybízí ke hře. 

Mohlo by vás zajímat:  Stačí trocha betonu, igelitové pytle a vznikne dokonalý zahradní chodníček, který by od firem stál majlant
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Rostliny mějte na očích

Pokud máte doma rostliny, dávejte si pozor, jaké druhy ve společné domácnosti s kočkou pěstujete. Kočky si rády hrají s lístky, které z květin opadávají. Listy vidí jako nevinnou hru, ale mohou je i okusovat. Často se v takovém případě stane, že se kočka otráví nebo má velké žaludeční potíže. V nejhorších případech může nastat i smrt. Pokud jednoznačně chcete pěstovat takové rostliny, které jsou pro kočku nebezpečné, kontrolujte každý den stav listů a podlahu, zda se na ní nenachází spadané listí. Co když rostliny nestíháte kontrolovat? Pořiďte si kočičí trávu. Takovou rostlinu pořídíte ve zverimexu či na internetu. Navíc její okusování je pro kočky přínosné, a to z důvodů trávení.   

Mohlo by vás zajímat:  V horkých dnech je hydratace klíčová. Některé nápoje doplní tekutiny mnohem lépe než voda
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Usne, kde to jde! Klidně i v květináči!

Jistě jste si všimli, že kočky se rády uvelebují v tom nejtitěrnějším prostoru. Je to z toho důvodu, že v úzkých, ale i celkově malých prostorech je kočkám teplo. Také se kočky rády tulí ke květinám, které tak mohou zničit. Mnoho koček si ustele rovnou v květináči, vyhrabují přitom půdu a roznáší ji po celém bytě. Řešením může být postavení citrusové kůry kolem rostliny. Pokud tato metoda nezabere, vyděste kočku proudem vody. Kočky přímo nenávidí vodu. Pokud ale selhala veškerá výše zmíněná řešení, měli byste se své kočce více věnovat a zahnat tak její nudu. Také se porozhlédněte po nějakých hračkách, jako je balónek na provázku s peříčkem a mnoho jiných užitečných vychytávek pro kočky. 

Přidat na Seznam.cz