Beautiful Gift Bouquet Wooden Vase Wooden Bench

Když dostanete řezanou květinu, rozhoduje každá minuta. Včasné a správné zásahy jí výrazně prodlouží krásu

Řezaným květinám stále patří velká oblíbenost. Jsou považovány za jeden z nejvhodnějších dárků pro každou ženu. Chvíli dělají parádu, pak ale zvadnou a je nutné je vyhodit. To je úděl řezaných květin. Žádná vám nevydrží věčně, teda pokud se jedná o živou květinu, ale můžete jí alespoň prodloužit život tak, aby vám dělala parádu o pár dnů více, pořád voněla stejně silně a vyzařovala čerstvostí. Co všechno pro to můžete udělat?

Když dostanete řezanou květinu

Pokud jste byli právě vy obdarovaní řezanou květinou, je potřeba jí hned věnovat pozornost. Nenechávejte ji bez vody ani o minutu déle, než musíte, nečekejte, až odejde návštěva a věnujte se květině hned. Seřízněte trochu stonky, najděte vhodnou vázu a umístěte květiny do studené vody. Pokud jste ke květině dostali výživu, neváhejte ji celou vysypat do vázy. Pokud ne, vhoďte do vody kostku nebo čajovou lžičku cukru, který působí stejně jako výživa z květinářství. Než květinu umístíte do vázy, nezapomeňte odstranit spodní listy tak, aby byl ve vodě jen čistý stonek bez listů. Listy, které jsou nad vodou, už rostlince nelámejte. Dále je třeba květinu umístit na vhodné místo. Pokud máte chladnější místnost, zvolte tu, nenechávejte vázu stát na parapetu na sluníčku a zajistěte jí dostatečné proudění vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Africké fialky a bramboříky rozveselí zimní dny barevnými kvítky. Díky jedné zásadě pokvetou mnohem déle
Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelná péče o řezanou květinu

Tím, že květině první den najdete vhodné stanoviště a postaráte se o ni, práce rozhodně nekončí. Je potřeba květině věnovat každý den dostatečnou péči. Každý večer květinu vyjměte z vázy, vyměňte vodu za čerstvou a vhoďte do ní kostku cukru nebo vysypte čajovou lžičku cukru. Než však rostlinu znovu umístíte do vázy, nezapomeňte ji o kousíček seříznout, případně o kus víc, pokud zjistíte, že je stonek měkký či hnije. Seřízněte květinu tak, aby byl stonek ponořený do vody opravdu pevný. Měkkým, rozmočeným či hnijícím stonkem se květina není schopna napít.

Zdroj: https://www.growerdirect.com/cut-flower-care
Přidat na Seznam.cz